Lietuvā notiks grandiozais Ķīnas laternu festivāls
Foto: Publicitātes attēli

Arī šogad Lietuvā, Pakrojas muižā, no 23. novembra līdz 5. janvārim norisināsies gaismas festivāls "Lielās Ķīnas laternas: Visuma zīmes". Gadsimtiem senā gaismas festivāla tradīcija guva plašu apmeklētāju atzinību pagājušajā gadā, tāpēc šogad festivāla rīkotāji Pakrojas muižā gatavojas iekārtot vēl grandiozāku gaismas skulptūru parku, piedāvājot arī teātra šovus, izklaidi visai ģimenei, austrumu garšas un tradicionālu Ziemassvētku tirdziņu.

Lielākajā muižā, kas saglabājusies Lietuvā, mākslinieki no Ķīnas ierīkos vairāk nekā 30 tematiskās gaismu instalācijas. Šoreiz vairākas no zīda laternām veidotās skulptūras sasniegs pat astoņu metru augstumu. Pakrojas muižas teritorijā būs skatāma Āfrikas dzīvnieku pasaule, polārlāču ledāji, dzērvju sala, persiku koku mežos spēlēsies pērtiķi, būs arī Ziemassvētku eglīte, ap kuru norisināsies pasaka par Riekstkodi. Festivāla centrālais objekts būs ķīniešu Jaunā gada simbols, leģendām apvītais monstrs "Nian". Cūkas gadu veiksmīgi noslēgt palīdzēs grandiozs cūkas templis, kuram pateikties par šī gada devumu, bet nākamo gadu veiksmes zīmē iezīmēs eksotiskās ķīniešu zodiaka zīmes.

Lietuvā notiks grandiozais Ķīnas laternu festivāls
Foto: Publicitātes attēli

Nedēļas nogalēs un Ziemassvētku brīvdienās festivālā būs skatāmi arī teatralizēti šovi, kas tapuši, sadarbojoties Lietuvas un Ķīnas aktieriem, viesus izklaidēs dejojoši pūķi, būs arī citas radošas un izglītojošas aktivitātes. Mazākajiem viesiem būs iespēja zīmēt ķīniešu laternas, maršēt uz šķīvjiem, kas maina krāsu, kā arī sastapties ar Ziemassvētku vecīti. Būs arī svētku tirdziņš un iespēja baudīt austrumu virtuves garšas un jau tradicionālās muižas izklaides.

Lietuvā notiks grandiozais Ķīnas laternu festivāls
Foto: Publicitātes attēli

Festivāls "Lielās Ķīnas laternas" pirmo reizi Lietuvā, Pakrojas muižā, norisinājās pagājušajā gadā, kad festivālu apmeklēja ne tikai tūkstošiem cilvēku no visas Baltijas, bet arī citu valstu tūristi. Festivāls atzīts par apmeklējuma ziņā vienu no visveiksmīgākajiem aizvadītā gada festivāliem Lietuvā un 2018. gadā ieguva Lietuvas tūrisma "Oskaru" kā visveiksmīgākais tūrisma produkts. Festivālu "Lielās Ķīnas laternas" Pakrojas muižas komanda veido kopā ar Ķīnas uzņēmumu "Haitian Culture". Šis starptautiskais uzņēmums vairāk nekā divdesmit pastāvēšanas gadu laikā ķīniešu laternu svētkus ir sarīkojis vairāk nekā 40 valstīs.

Ķīnas laternu festivāla pirmsākumi meklējami pirms vairāk nekā 2000 gadu. Ar šiem svētkiem ķīnieši atzīmē Jaungada svinību pēdējo dienu. Laika gaitā no laternām sāka izgatavot krāsainus, interesanta un sarežģīta dizaina objektus, un šādi festivāli kļuva populāri arī citviet pasaulē. Vēsturiskie fakti liecina, ka 19. gadsimtā daudzi Lietuvas muižnieki esot izrādījuši īpašu interesi par Ķīnas kultūru un sakaru nodibināšanu ar Tālajiem Austrumiem. Šī tendence turpinās arī tagad.

Lietuvā notiks grandiozais Ķīnas laternu festivāls
Foto: Publicitātes attēli

Pakrojas muiža ir lielākais muižas komplekss Lietuvā ar 26 ēku ansambli, kur šobrīd atjaunotas 19. gadsimta beigu 20. gadsimta sākuma muižas ēkas un kūsā jauna dzīvība. 2017. gadā Pakrojas muiža EDEN apbalvojumos tika novērtēta kā viena no 18 vispievilcīgākajiem kultūras tūrisma galamērķiem Eiropā.

Maģiskais gaismas ceļojums, kas piepildīts ar austrumu eksotisku un 19. gadsimta muižas romantiku, sāksies 23. novembrī un norisināsies līdz 5. janvārim katru piektdienu, sestdienu un svētdienu, ieskaitot laiku no 25. līdz 27. decembrim.

Lietuvā notiks grandiozais Ķīnas laternu festivāls
Foto: Publicitātes attēli

Plašāka informācija par festivālu latviešu valodā šeit, savukārt te iespējams iegādāties biļetes savlaicīgi.

Source

Tūrismagids
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form