Pārgājieni, meistarklases un gardi ēdieni: aicina uz krāšņām brīvdienām Ziemeļlatgalē
Foto: Ineta Bordāne

Par tradīciju ir kļuvis piecu Ziemeļlatgales novadu tūrisma speciālistu un tūrisma pakalpojumu sniedzēju veidotais pasākums "Izbaudi ziemu Ziemeļlatgalē!", kas šogad notiks piekto gadu pēc kārtas. Ziema mūs nelutina ar bagātīgu sniega segu un ziemas prieku baudīšanai atbilstošiem laikapstākļiem, taču tas nav šķērslis katram no mums atrast savu ziemas sajūtu un kāpēc gan to nedarīt Ziemeļlatgalē 15. un 16. februārī.

Tie, kuri mērojuši garāku ceļu, sestdien jau no paša rīta un visas dienas garumā varēs piedalīties Viļakas novada zemnieku saimniecības "Kotiņi" ēdienu gatavošanas meistarklasēs. Tās norisināsies atjaunotajās Rekovas dzirnavās. Savukārt svētdien, 16. februārī, interesenti varēs apskatīt Z/S "Kotiņi" darbībā un izgaršot to produkciju degustācijās.

Balvu biedrība "Ritineitis" aicina apmeklētājus 15. un 16. februārī uz svečošanos jeb aktivitāti visai ģimenei ar radošu darbošanos, pārsteigumiem un pašu veidotu dāvanu, kas sildīs vēl ilgi. Mazākie brīvdienu ceļotāji būs īpaši priecīgi par briežu dārza "Mežsētas" apmeklējumu vai izjādi zirga mugurā, ciemojoties Balvu novada zirgu sētā "Kapulejas", kur varēs gan samīļot, gan sabildēties ar majestātiskajiem dzīvniekiem.

Tiem, kuri nevar nosēdēt mierā, Ziemeļlatgale ir sarūpējusi īpaši aktīvu nedēļas nogali. Dabas aizsardzības pārvalde sestdien aicina uz astoņu kilometru garu pārgājienu Viļakas novada dabas liegumā "Stompaku purvs". Savukārt ceļojumu aģentūra "Jēkaba ceļojumi" piedāvā kārtīgu divu dienu gājienu pierobežas iepazīšanai posmā Katleši-Rekova. Te gan kopējais noieto kilometru skaits mērojams vairāk nekā 50 kilometros. Svētdien Baltinavas novadā tiek rīkots teiku un nostāstu apvīts ceļojums Puncuļovas pilskalna un Tiesas sila apkārtnē ar ziemas pikniku noslēgumā.

Sestdien Baltinavas amatnieku darbnīcā Raimonds Leicāns kopā ar apmeklētājiem gatavos dekoratīvos koka zīmuļus. Savukārt Kārsavas novada Salnavā tēju zinātāja Anna Danča ielūdz uz tējas pēcpusdienu ar vietējiem muzikantiem un dančiem. Šīs aktivitātes var ievilkties līdz vakaram, kad Salnavas kultūras namā notiks Smalkā balle pie Valentīnas.

Esot Kārsavas pusē, svētdien jāiegriežas ikmēneša Lielajā tirgū, lai andelētu uz nebēdu un iegādātu dažādus lauku labumus. Turpat netālajā Malnavas muižas teritorijā saimniece Aina Barsukova maiznīcā "Dzīles" rīko branču jeb vēlās brokastis ar ēdieniem labākajās Latgales kulinārā mantojuma tradīcijās.

Pēc kārtīgas izbraukāšanās pa Ziemeļlatgali ir nepieciešama prāta un ķermeņa atpūta. Svētdienas pirts rituāls "Izbaudi skujeņu spēku pirtī!" Arnitas labsajūtu darbnīcā būs skaists noslēgums šai akcijai un lielisks restarts jaunai darba nedēļai.

Plašāka informācija, programma un norises vietu karte meklējama šeit.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form