Pārsteidzošā Lietuva: pārgājiens Marsa kanjoniem līdzīgajos karjeros Akmenē
Foto: TrenkTuras

Vai varat iztēloties ekskavatoru, kas sver aptuveni tikpat, cik 500 vieglie automobiļi un kura strēle ir divdesmit stāvu ēkas izmērā? Vai aptuveni 40 metrus augstu zemes izrakteņu kaudzi? Citādas izklaides un aktīvās atpūtas cienītāji tiek aicināti izmēģināt tikai 130 kilometru attālumā no Rīgas, Naujoji Akmenē (Nauji Akmenė) Lietuvā, kur pirmo reizi tiek organizēts pārgājiens, informēja tā rīkotāji no Lietuvas "TrenkTuras".

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jau daudzus gadus šeit veidoti iespaidīgi karjeri, ko ceļotāji ir nosaukuši par "Marsa kanjoniem" un kas Lietuvā kļūst par unikālu pieredzi meklējošu tūristu piesaistes centru.

Kaļķakmens slāņi, kas Akmenes rajonā ir sākuši veidoties pirms 300 miljoniem gadu, intensīvas kalnrūpniecības laikā ir kļuvuši par unikālu kanjonu ainavu, kas nav raksturīga ne Lietuvai, ne Latvijai.

Pārsteidzošā Lietuva: pārgājiens Marsa kanjoniem līdzīgajos karjeros Akmenē
Foto: TrenkTuras

"Fotogrāfijas nespēj atspoguļot patieso skaistumu, to, kādi karjeri ir īstenībā. Daudzus gadus tika uzskatīts, ka karjeri ir zemes brūces. Tomēr tie ir zemes dzelme, un tas, ko tie atklāj, ir iespaidīgi," saka Akmenes rajona pašvaldības, kuras teritorijā atrodas karjeri, mērs Vitālijs Mitrofanovs (Vitalijus Mitrofanovas).
Karjeros notiek velosipēdu braucieni, džipu rallijs, šeit brauc studenti un skolēnu grupas, jaunlaulātie šo eksotisko vietu izvēlas foto sesijām, bet šovasar karjeros pirmo reizi sanāks vairāk nekā trīs tūkstoši cilvēku. 29. jūlijā Lietuvas aktīvās atpūtas organizators "TrenkTuras" aicina visus pa karjeriem izstaigāties kājām. "Karjeru pārgājiena" dalībniekiem tiek piedāvāti trīs maršruti – 15, 25 un 45 kilometri.

Jāņem vērā, ka karjeri nav visiem pieejama teritorija, daļa no tiem vēl tiek ekspluatēti, tāpēc tos apmeklēt drīkst tikai ar iepriekš saskaņotu ierašanos.

Pārsteidzošā Lietuva: pārgājiens Marsa kanjoniem līdzīgajos karjeros Akmenē
Foto: TrenkTuras

"Aicinām visus piedzīvojumu meklētājus piedalīties iespaidīgā vasaras pārgājienā Naujoji Akmenē, citām planētām līdzīgajos Karpēnu (Karpėnų), Menču (Menčių) un Alķišķu (Alkiškių) karjeros. Daļa karjeru vēl joprojām tiek aktīvi ekspluatēti un apmeklētājiem nav pieejami, tāpēc šī pārgājiena laikā jums būs unikāla iespēja ieraudzīt acīm neaptveramos horizontus, kas paveras no 40 metru augstās nogāzes, liekot jums sajusties gandrīz kā kosmosa odisejā.

Tāpat no tuvuma varēsiet apskatīt, kā darbojas 720 tonnas smagais ekskavators. Tā strēli, kas sasniedz 70 metru garumu, var salīdzināt ar divdesmit stāvu ēku. Interesenti vērot, kā šis milzīgais ekskavators kā nieku paceļ kilogramiem grunts," saka viens no "TrenkTuras" dibinātājiem Vitauts Bartulis (Vytautas Bartulis).

Ambīcijas nākotnē karjerus izmantot kā tūristu piesaistes centru neslēpj arī vietvara – ir paredzēts šo teritoriju pasludināt par Ģeoloģijas parku, bet vienā no karjeriem tiek apsvērta iespēja izveidot Eiropas lielāko bērnu rotaļām paredzēto "smilšu kasti".

Naujoji Akmenes karjeri ir interesanta vēsturiska vieta. Pirms simtiem miljoniem gadu šeit pletās ūdens, vēlāk – dzīvoja dinozauri. Tas nav mīts, jo Dabas izpētes centra Ģeoloģijas un ģeogrāfijas institūta muzejā Lietuvā tiek glabāts netālu atrastais dinozaura mugurkaula skriemelis. Arī 2011. gadā māla karjerā atrasti trīs senu mugurkaulnieku dzīvnieku zobi – visi šie atklājumi liecina, ka Juras perioda iežos nākotnē varētu atrast vēl vairāk dinozauru atlieku.

Pārsteidzošā Lietuva: pārgājiens Marsa kanjoniem līdzīgajos karjeros Akmenē
Foto: TrenkTuras

"Pārgājienus Lietuvā organizējam jau vairākus gadus, tie pulcē tūkstošiem cilvēku. Bet uz "Karjeru pārgājienu" aicinām arī Latvijas aktīvās atpūtas cienītājus. Apsolām, ka no Lietuvas sev līdzi paņemsiet tikai vislabākās atmiņas, bet pārvarēto izaicinājumu atcerēsies vēl ilgi. Pirms pārgājiena jums tiks izsniegta starta pakete, bet trasē jūs gaidīs ierīkoti atpūtas un palīdzības punkti, kur varēsiet uzpildīt ūdens rezerves, atpūsties un uzkost. Dalībnieki var apmesties Karjeru pārgājiena telšu pilsētiņā, kas atrodas Naujoji Akmenes centrā, netālu no pasākuma starta vietas. Apmeklētāji varēs labāk iepazīt apkārtni, atsvaidzināties apkārtējos ezeros, bet pēc noietā pārgājiena baudīt pelnīto atpūtu," saka Bartulis.

Vairāk informācijas un reģistrācija šeit.

Tags

Aktīvā atpūta Lietuva Lietuva Eiropa
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form