Pērn Rīgā bijis rekorddaudz tūristu

Pērn Rīgā bijis rekorddaudz tūristu
Foto: DELFI

Pērn Rīgā sasniegts rekordaugsts tūristu skaits – Rīgas viesnīcās un citās tūrisma mītnēs apmetušies 1 391 856 ārvalstu tūristi, kas ir par 11,5 procentiem vairāk nekā 2016. gadā, bet kopējais tūristu skaits sasniedzis 2,5 miljonus tūristu, liecina Rīgas Tūrisma attīstības biroja (RTAB) apkopotā Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) informācija.

Jau ziņots, ka Rīgas ostā pagājušajā gadā apkalpoti vairāk nekā 830 tūkstoši pasažieru, kas ir par 42,8 procentiem vairāk nekā gadu iepriekš. Tostarp ostā 2017.gadā apkalpoja 87 tūkstošus kruīza kuģu pasažieru, kas ir pieaugums par 22,4. procentiem, informē “Live Riga”.

Pērn Rīgas viesnīcās un citās tūrisma mītnēs visvairāk apmetušies ārvalstu tūristi no Krievijas (12,3%), Vācijas (11,5%), Igaunijas (7,7%), Lietuvas (7,2%), Somijas (6,7%), Lielbritānijas (6,2%), Zviedrijas (4,8%), Norvēģijas (4,7%), Itālijas (3%) un ASV (2,8%). Savukārt vietējo tūristu skaits gada periodā pieaudzis par 6,1% – līdz 191 227 vietējo tūristu.

Pavadīto nakšu skaits, salīdzinot ar 2016. gadu, palielinājies par 10,5 procentiem. Vislielākais procentuālais pieaugums ir tūristiem no Zviedrijas, Dānijas, Lietuvas, Francijas un Somijas.

“Ik gadu tūristu skaits Rīgā pieaug, un tās ir labākās ziņas tūrisma nozarei. To ir izdevies sasniegt vairāku pasākumu kopumam – realizēta vairākos starptautiskos konkursos atzīta reklāmas kampaņa, darbs ar medijiem un blogeriem, attīstīts konferenču tūrisms, kā arī atvērti vairāki jauni lidojumu galamērķi gan jau ierastajos tirgos kā Somija, Norvēģija, Itālija, Krievija, Spānija, gan jaunos – Apvienotajos Arābu Emirātos, Izraēlā u.c.,” skaidro RTAB valdes priekšsēdētāja Vita Jermoloviča.
Jāmin gan, ka ienākošā biznesa tūrisma jomā strādājošie uzņēmēji jau ilgstoši aicina Rīgu vairāk domāt par liela konferenču centra būvniecības nepieciešamību, lai piesaistītu vairāk ārvalstu darījumu tūristu. Vairāk par plāniem un rezultātiem šajā jomā lasiet šeit.

Rīgā pagājušajā gadā darbojās par 11 tūristu mītnēm vairāk nekā 2016.gadā – kopumā 130, kurās bija pieejamas 15788 gultasvietas.

Visliekākais Rīgas viesnīcu noslogojums bija vērojams jūlijā – 74,3 procenti, kam sekoja jūnijs un augusts, attiecīgi 70,7 procentiem un 70,6 procentiem.

Source info

Tūrismagids


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl