Supervaroņi un izcili šovi: ko sagaidīt no ledus skulptūru festivāla Jelgavā
Foto: JPPI “Kultūra”

No 7. līdz 9. februārim satiec iemīļotākos supervaroņus Jelgavā, kur norisināsies Baltijā vērienīgākais ledus skulptūru festivāls! Vairāk nekā 60 ledus mākslas darbi, paraugdemonstrējumu dueļi, pirotehnikas un gaismas šovi, kā arī plaša kultūras programma.

Jau 22. gadu Jelgavas pilsēta aicina baudīt pārsteidzošās ledus mākslas burvību. Šogad kopā ar 30 profesionāliem tēlniekiem no visas pasaules varēs ļaut vaļu fantāzijai un atdzīvināt savas superspējas lielākajā ledus supervaroņu salidojumā. Tikšanās vieta – Pasta sala, J. Čakstes Bulvāris un brīvdabas koncertzāle "Mītava".

Supervaroņi no Holivudas un vēstures grāmatām

Lai gan supervaroņus visbiežāk asociējam ar Holivudas filmu varoņiem un to piedzīvojumiem, vienmēr ir vērts atcerēties, ka varoņi mīt arī starp mūsu pašu tautu leģendām, vēstures lappusēm un ikdienā. Tieši tik dažādas un pārsteidzošas būs 22. Starptautiskā ledus skulptūru festivāla konkursa skulptūras kuras veidos 30 pasaulē atzīti tēlnieki no septiņām valstīm.

Virtuozi interpretējot festivāla tēmu "Supervaroņi", arī šoreiz konkursa mākslinieki savas prasmes demonstrēs divās kategorijās, kopā radot 45 unikālus ledus mākslas darbu, no kuriem augstākā būs gandrīz trīs metri. Tēlnieki Jelgavā ieradīsies 2. februārī un darbu pie skulptūrām turpinās visas nedēļas garumā.

Festivāla laikā kopā ar konkursa skulptūrām svētku viesus priecēs arī tradicionālais "Ledus vīni" ledus bārs, ko veidojis Latvijas titulētākais tēlnieks Kārlis Īle ar komandu, un tas izmantotā ledus daudzuma ziņā būs festivāla lielākais objekts. Tāpat neizpaliks atrakcijas bērniem un foto skulptūras.

Savukārt pirmoreiz apmeklētājiem tiks sniegta iespēja vērot ledus un smilšu skulptūru tikšanos, jo Pasta salā saglabāta vasaras festivāla lielā skulptūra – sfinksa ar piramīdām –, kas tiks īpaši izgaismota.

Ledus mākslas paraugdemonstrējumi un plāša kultūras programma

Ziema mūs nelutina, bet uztraukumam nav pamata, ledus Jelgavā būs. Visas trīs festivāla dienas aktīvi veidojot jaunus ledus objektus, labākie tēlnieki no Latvijas un Lietuvas demonstrēs savas superspējas dažādos paraugdemonstrējumu dueļos un šovos. Arī šogad skatītājus priecēs ātrās jeb "zibskulptūras", kuru tapšanu pirmoreiz varēja vērot pagājušajā gadā.

Pirmo reizi svētki tiks svinēti arī jaunajā Brīvdabas koncertzālē "Mītava" zem jumta, kur visas dienas garumā doties jautrās rotaļās, vērot burvju triku paraugdemonstrējumus un piedalīties dažādās aizraujošās meistarklasē aicināti jaunākie pasākuma viesi. Svētku laikā darbosies arī turpat blakus esošā "Pasta salas" slidotava.

Savukārt vakara programmā uz festivāla galvenās skatuves J. Čakstes bulvārī kāps Latvijā iemīļoti mūziķi – "Astro'n'out", "Franco Franco", Ralfs Eilands, "A-Europa", "Singapūras Satīns" un daudzi citi. Vakara noslēgumā uguņošana un gaismas spēles.

Tāpat sadarbībā ar klubu "Tonuss" un "The Blow" jaunums festivālā būs dīdžeji pie Pasta salas un Čakstes bulvāra ieejām, kas apmeklētājus sagaidīs, atskaņojot mūziku, ziņojot par aktualitātēm un izziņojot informāciju par programmu.

Sakarā ar mainīgajiem laikapstākļiem, pasākumu programmā var tikt veiktas izmaiņas, tāpēc vērts sakot līdzi festivāla "Facebook" lapai.

Pasākuma apmeklētāji aicināti ģērbties atbilstoši laikapstākļiem un pirms došanās uz Jelgavu iepazīties ar satiksmes organizācijas shēmu, kas festivāla laikā būs pieejama arī mobilajā lietotnē "Waze". Ņemot vērā laikapstākļu ietekmi uz skulptūrām, organizatori aicina izmantot iespēju skulptūras apskatīt jau piektdienas vakarā.

Tags

Starptautiskais ledus skulptūru festivāls
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form