Tematiskās 'Meža dienas' – kur piedalīties un ko apskatīt Ludzas pusē
Foto: Andis Stefanovičs

Ar meža tēmai veltītām aktivitātēm 24. un 25. septembrī norisināsies septītās tematiskās dienas Ludzas novadā, informē Inga Zagorska, Ludzas novada tūrisma organizatore.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Saimniecība "Birztaliņas" 24. septembrī no pulksten 13.30 aicina kopā ar meža speciālistu Ludvigu Karveli iepazīt meža dzīves noslēpumus, koku sugas, koku stādīšanas, augšanas un kopšanas noslēpumus – aizraujošs un izglītojošs stāsts bērniem līdz 10 gadu vecumam ar praktiskiem uzdevumiem. Pieteikties var pa tālruni 29467925.

Projekta "Gaismas dārza ainaviskās vides pilnveidošana" īstenošanas ietvaros 24. septembrī pulksten 13 Gaismas dārzā, Ludzā, Krāslavas ielā 4a, tiks organizēta koku stādīšanas talka. Tās laikā plānots iestādīt 61 koku/krūmu stādu. Talkas moto – "Veidosim daudzveidīgu Latviju un tīkamu tās ainavu!". Tāpat parka labiekārtošanas darbu ietvaros norisināsies informatīvi izglītojošas apmācības, lekcija "Ainavas veidošana un tās nozīme". Apmācību sākums puksten 12.

Savukārt 25. septembrī kopā ar Renāti Kaupužu varēs iepazīt meža bagātības pārgājienā "Muižkunga taku meklējot". Pārgājiena maršruts vedīs no Franapoles līdz Miltukolnam, sākums paredzēts pulksten 11, pieteikšanās pa tālruni 26280760.

Tematiskās 'Meža dienas' – kur piedalīties un ko apskatīt Ludzas pusē
Foto: Ligita Karvele

Rudens ir īstais laiks būšanai dabā un gadalaiku maiņas vērošanai, tāpēc ikviens aicināts apmeklēt arī citus dabas tūrisma objektus Ludzas novadā. Zeltainu nokrāsu iegūst arī skats no dabas parka "Numernes valnis" skatu torņa. Arī Malnavā esošais aktīvās atpūtas parks "Zīdūņs" noklājis lapu paklāju un gaida apmeklētājus rudenīgām pastaigām. Vai esat jau pabijuši "Rundēnu Valna dūbes" dabas takā un iepazinuši vienīgo šāda veida objektu Baltijā? Gleznainā Eversmuižas dabas taka aicina pastaigā gar gleznainajiem Ilžas upītes krastiem – pa veco Eversmuižas parku, gar katoļu baznīcu un muižas ēkām līdz Felicianovas muižai un dzirnavām.

Seko TūrismaGids.lv arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form