Arī latviešu bērnus aicina uz Ziemassvētkiem Lotes zemē Igaunijā
Foto: Publicitātes foto

Igaunija ir populārs brīvdienu galamērķis daudziem Latvijas iedzīvotājiem, un par īpaši iecienītu izklaides vietu ģimenēm ar bērniem kļuvis 2014. gada vasarā atklātais tematiskais parks "Lotes zeme". Tos, kuri iemīļoto multfilmas varoni vēlas sastapt pirms Ziemassvētkiem, šogad īpaši pārsteigumi gaida gan "Lotes zemē", gan uz Vanemuine teātra skatuves Tartu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tiem, kas savām atvasītēm vēlas sagaidīt jaukus Adventes laika piedzīvojumus, varētu patikt mūzikls "Lote sapņu pasaulē" vai Lotes Ziemassvētki tematiskajā parkā "Lotes zeme".

Mūzikls "Lote sapņu pasaulē" domāts mazajiem Lotes faniem, turklāt mūzikla formāts ļaušot baudīt krāšņo izrādi, neraizējoties par valodas barjeru, stāsta organizatori. Arī tā sižets bērniem varētu šķist aizraujošs. Izrāde sākas ar noslēpumainiem notikumiem, kā rezultātā trusis Adalberts nevar atgriezties no sapņu pasaules. Arī ciemata iedzīvotāji būs kļuvuši pavisam noslēpumaini. Lote un Alberts steigsies palīgā, lai noskaidrotu noslēpumaino notikumu cēloņus. Pirmizrāde paredzēta 28. novembrī Tartu Vanemuine teātrī, bet decembrī izrādes norisināsies Tallinas koncertzālē "Nordea". Biļetes iepriekšpārdošanā pieejamas jau tagad, un tiem, kas nepaspēs izrādi noskatīties šogad, iespēja to darīt būs arī nākamā gada pavasarī.

Ja ceļš, kas jāmēro uz Tartu, šķiet pārāk garš, Lote Ziemassvētkos priecēs arī tematiskajā parkā "Lotes zeme", kas atrodas pie Latvijai pavisam netālās Pērnavas pilsētas. Lai gan tematiskais parks savu sezonu slēdz līdz ar vasaras beigām, visus tos, kuri Loti un citus Izgudrotāju ciemata iemītniekus vēlas sastapt arī ziemā, gaida patīkams pārsteigums. Izgudrotāju ciems Ziemassvētku gaidās pārvērtīsies par īstu ziemas pasaku zemi. Lote un viņas draugi ir izrotājuši savas mājas, dārzus un meža takas. Protams, ka ir izgudroti arī jauni, pārsteidzoši izgudrojumi!

Visā Ziemassvētku svinību laikā izgudrotāju ciema iedzīvotāji aicina apmeklētājus pulcēties, lai kopā izgudrotu, skatītu teātra uzvedumus, dziedātu, kā arī kopā ar Bruno tēti Mati baudītu tādus ziemas sporta veidus kā, piemēram, hokeju uz slēpēm! Kad jautrās nodarbes nogurdinās un izsalkums ņems virsroku, varēsiet sasildīties un pamieloties ar Lotes mammas Annas gardajiem mājas pīrādziņiem, zupu un tēju. Izgudrotāju ciemata Ziemassvētku vecītis, trusis Volfgangs uzklausīs mazo apmeklētāju dāvanu vēlmes. Bet, ja vaigos kodīs sals, varēs patverties siltajās ciema iedzīvotāju mājās un tur turpināt baudīt patīkamu un jauku dienu Lotes zemē. Ziemassvētkiem Lotes parks durvis vērs 7. – 11. decembrī no pulksten 10.00 līdz 14.00, kā arī 14. - 18. decembrī no pulksten 10.00 līdz 14.00, savukārt 19.- 20. decembrī no pulksten 12.00 līdz 16.00, bet 26. - 30. decembrī no pulksten 12.00 līdz 16.00 un 2. - 3. janvārī no pulksten 12.00 līdz 16.00.

Lotes parks, kas tika atklāts 2014. gada 26. jūlijā, pirmajā gadā darbojās 37 dienas un uzņēma 44 tūkstošus apmeklētāju, bet 2015. gada sezonā, kas ilga 93 dienas, parkā paviesojās 90 tūkstošus apmeklētāju, informē Visitestonia.com.

Arī latviešu bērnus aicina uz Ziemassvētkiem Lotes zemē Igaunijā
Foto: Publicitātes foto

"Jau pirmajā gadā sagaidījām necerēti daudz viesu no Latvijas, un šogad skaits palielinājās pat par 26%. Līdz ar to 2015. gadā vairāk piedomājām pie tā, kā atrakcijas piemērot viesiem no Latvijas. Izgudrotāju ciematā darbojās arī latviešu aktrise, kura iejutās mušas Rutas lomā. Līdz ar to divas reizes dienā bija skatāma izrāde latviešu valodā. Latviešu valodas tulkojumi no šī gada pieejami arī planetārijā, tulkojām arī parka karti, māju aprakstus, latviešu valodā skanēja arī Lotes ciemata radio paziņojumi," stāsta "Lotes zemes" mārketinga vadītāja Līsa Talva.

Talva informē, ka nākamajā gadā latviešu valoda parkā būs sastopama vēl biežāk, izmantojot latviešu aktierus, kas iejutīsies Lotes zemes tēlu lomās. Tāpat gaidāmas jaunas izrādes, izgudrojumi un atrakcijas.

Vairāk informācijas par Ziemassvētkiem ar Loti Igaunijā iespējams iegūt šeit: www.vanemuine.ee un šeit lottemaa.ee. Plašāku informāciju par atpūtas iespējām Igaunijā iespējams iegūt mājaslapā: www.visitestonia.com .

Multfilmu varones Lotes no Izgudrotāju ciemata radītājs ir igauņu rakstnieks Andruss Kivirehks, bet literāros varoņus uz ekrāniem 2006. gadā iedzīvināja Latvijas filmu studija "Rija". Multfilmai, kuras muzikālo pavadījumu iedziedājis Renārs Kaupers, aizvien aug jauni fani kā Igaunijā, tā arī Latvijā un Lietuvā.

Seko TūrismaGids.lv arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form