Latvijas pilskalnus meklējot: kur doties iepazīt šīs vēsturiski skaistās vietas
Foto: Evita Rudoviča. Aizkraukles pilskalns Daugavas krastā

Kāds apceļo Latviju, izstaigājot marķētas takas, cits kāpj skatu torņos, savukārt vēl kāds uzmeklē dižakmeņus, kas lepojas ar brangām aprisēm. Ja meklē vienojošu motīvu Latvijas iepazīšanai, vērts apdomāt pilskalnu apskatīšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pilskalnus apvij sena un aizraujoša vēsture, kas ļauj gluži vai atgriezties laikā. Galu galā šīs bija vietas, kurās senči dažādu iemeslu dēļ nolēma celt apmetnes. Viens pilskalns šobrīd gandrīz pavisam aizmirsts, kamēr otrs izkopts, labiekārtots un gaida viesus. Lai arī kāds tas būtu, pavisam noteikti tas ir iepazīšanas vērts!

Šajā reizē "Tūrisma Gids" izraudzījies dažus no daudzajiem Latvijas pilskalniem, mudinot iepazīties ar šīm vēstures vērtībām.

Ņemot vērā Covid-19 izplatību, "Tūrisma Gids" aicina rūpīgi izvērtēt nepieciešamību apmeklēt publiskas vietas, kā arī, dodoties dabā, izmeklēt atbilstošāko pastaigu maršrutu, šajā laikā saudzējot gan sevi, gan citus.

Tags

Pilskalni Latvijā Latvija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form