Projektu atbalsta
Sponsor Logo
close-ad
Laižam uz Lietuvu
Top 10 vietas Lietuvā ideālu 'Instagram' kadru medībām
Kuršu kāpas, Krustu kalns, Traķu ezerpils, Viļņas vecpilsēta un Palangas mols saulrietā ir ikoniskākās Lietuvas apskates vietas, kur lieliski "Instagram" kadri ir garantēti. Taču – ja ir vēlme pēc kā neierastāka, ar ko pārsteigt savu sociālo tīklu draugus, jādodas dziļāk. Piedāvājam Lietuvas tūrisma informācijas centru un nacionālās tūrisma attīstības aģentūras "Lithuania Travel" ieteikumus "instagramīgāko" brīvdienu fotogrāfiju uzņemšanai.

Foto: A. Aleksandravičius
Uz kraujas pilskalnā
Kas mazajai Sudargai Lietuvas dienvidos ir kopīgs ar dižo rakstnieku Džeromu Selindžeru? Izrādās, ka tur piedzimis "Uz kraujas rudzu laukā" autora vecvectēvs. Pavisam nesen atklātais tēlnieka Nerijus Ermina piemineklis – dobs cilvēka siluets – atrodas stāvas pilskalna nogāzes malā, no kurienes pāri priežu galotnēm paveras elpu aizraujošs skats uz Nemunas ieleju.
Rozā zilonis
Tieši tādā pašā krāsā, kādā ir Lietuvas nacionālais ēdiens šaltibarščiai jeb izdaudzinātā aukstā zupa, ir arī Lietuvas otrajā lielākajā pilsētā Kauņā esošais grafiti darbs, kas nu jau kļuvis par slavenāko ielu mākslas darbu visā valstī. Rozā ziloņa sūtība šai pasaulē ir rozā sajūtu un sapņu raisīšana, tāpēc par attiecīgas noskaņas kadru izdošanos šaubu nav.
View this post on Instagram

Rozā lietus nolijis. #kaunastic

A post shared by Kristīne Melne (@karamelne) on

Podu māja
Podu māja Žagarē noteikti ir vieta, kur apstāties un uzkavēties ar savu fotokameru. Tās saimnieks Edmunds Vaičulis deviņdesmitajos gados, kad iepircis metālu, apdarinājis mājas sienas un jumtu ar katliem un pannām, bet iekšā tajā ierīkots muzejs.
Ignalinas atomelektrostacija
Diezgan savdabīgu pieredzi var gūt slēgtajā Ignalinas atomelektrostacijā Visaginā, kur pieejamas ekskursijas tūristu grupām. Pavisam "Černobiļiskas" noskaņas radīšanai apmeklētājus ietērpj aizsargkombinezonos un izsniedz dozimetrus. Un, runājot par Černobiļu, – tieši Ignalinas atomelektrostacija ir vieta, kur tika uzņemts godalgotais HBO seriāls "Černobiļa".
Stiklu iela
Šī iela, kas atrodas Viļņas vecpilsētas pašā sirdī, ir viena no populārākajā vietējo "Instagram" fotogrāfiju uzņemšanas vietām, un par to parūpējies mākslinieku grupējums, kurš pilsētas Kultūras nakts ietvaros virs ielas sakarināja miniatūrus gaisa balonus un krāsainus zvaigznājus. Turpat atrodas arī brīnumskaistā kafejnīca "Augustas ir Barbora love story cafe", kurā var nobaudīt glāzi prosecco un uzņemt vēl kādu krāšņu kadru.
MO muzeja kāpnes
Šī iela, kas atrodas Viļņas vecpilsētas pašā sirdī, ir viena no populārākajā vietējo "Instagram" fotogrāfiju uzņemšanas vietām, un par to parūpējies mākslinieku grupējums, kurš pilsētas Kultūras nakts ietvaros virs ielas sakarināja miniatūrus gaisa balonus un krāsainus zvaigznājus. Turpat atrodas arī brīnumskaistā kafejnīca "Augustas ir Barbora love story cafe", kurā var nobaudīt glāzi prosecco un uzņemt vēl kādu krāšņu kadru.
View this post on Instagram

????

A post shared by M. (@malvne) on

Aukstā kara bunkurs
Lietuvas galvaspilsētas sirdī, ko ieskauj Naujamestis jeb Jaunās pilsētas daudzdzīvokļu nami, zem gājēju kājām atrodas autentiskas Aukstā kara liecības. Nesen tūristiem durvis vērušais bunkurs piedāvā apmeklētājiem iepazīties ar autentiskām vēstures liecībām – drošības ekipējumu, mēbelēm, grāmatām u.c.

Vairāk informācijas par ekskursijām bunkurā šeit.
Kosmiskā bibliotēka
Populārākās Lietuvas kūrortpilsētas Birštonas SPA centrs piedāvā saviem viesiem sajusties kā Mēness tūristiem, nododoties mierpilnai atpūtai augšstāva kupolveidīgajā bibliotēkā ar iespaidīgiem kosmosa ainu gleznojumiem un neparastu akustiku.
Saldā eglīte šakotis
Jaunu un neparastu pieredžu tīkotājiem noteikti ieteicams piedalīties Lietuvas tradicionālās kūkas šakotis meistarklasē, kas ir ne tikai bezgalgarda, bet arī vizuāli iespaidīga. Ragainās medus kūkas, ko dēvē arī par saldo eglīti, pagatavošana nebūt nav viegls un ātrs uzdevums, taču pilnīgi noteikti ir tā vērts – silta šakoša garša un smarža nudien ir neatkārtojama pieredze.
Dzintara "medības"
Lietuvas gadsimtiem senās dzintara tradīcijas nav vien glīti suvenīri un greznas rotas. Lai tādus izgatavotu, no sākuma dzintars ir "jānomedī", un to īpaši organizētās tūrēs ar speciālu aprīkojumu rīta gaismiņā aicināts ir ikviens Lietuvas skaistās dabas un tradīcijas apgūt kārais. Medījums garantēts – gan neaizmirstamas emocijas un pieredze, gan krāšņi kadri, gan arī pa kādam Baltijas zelta gabaliņam.

Vairāk informācijas par "dzintaru medībām" šeit.
Projekta ''Laižam uz Lietuvu!"' veidotāji: saturs tapis sadarbībā ar Lietuvas nacionālo tūrisma attīstības aģentūru, redaktores – Kristīne Melne un Sabīne Košeļeva, dizains – Inga Čujevska, izstrāde – Nikolajs Trubačistovs, projekta vadītāja – Anta Akantjeva-Ummere.
Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.