Aicina piedalīties pārgājienā, atklājot Jelgavas skvēru un parku stāstus
Foto: Jelgavas reģionālā tūrisma centra arhīvs

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs (JRTC), atzīmējot Jelgavas pilsētas svētkus, aicina piedalīties pārgājienā "Jelgavas skvēru un parku stāsti". Pārgājiens norisināsies 29. maijā pulksten 11 un 14.30.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ikviens pastaigu un vēstures cienītājs aicināts piedalīties bezmaksas pārgājienā, kura laikā būs iespēja ieraudzīt pilsētu no jauna skata punkta un uzzināt aizraujošus faktus par Jelgavas parku vēsturi. Gide ar stāstu un atmiņu palīdzību uzburs senatnīgu gaisotni un aizvedīs pārgājiena dalībniekus tālā pagātnē, kad pilsētas parkos un skvēros pulcējās dāmas krāšņās kleitās un kungi izsmalcinātās frakās. Aktivitātes laikā dalībnieki noskaidros, kā mainījušies ielu nosaukumi, noklausīsies stāstus par Jelgavas skulptūrām un varēs vērot, kā pavasaris izmainījis parku apstādījumus.

Pārgājiena garums ir aptuveni deviņi kilometri, un tā pievārēšana aizņems apmēram divas stundas. Pārgājiena laikā tiks apskatīts Stacijas parks, Alunāna parks, Raiņa parks, Ozolskvērs, vides objekts "Laika rats 100", Hercoga Jēkaba laukums un citas vietas, pa kurām ikdienā dodamies, nezinot to stāstus.

Ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus, dalībnieku skaits katrā pārgājienā ir ierobežots un nedrīkst pārsniegt 10 cilvēku lielu grupu, tādēļ interesentiem dalība obligāti jāpiesaka pa e-pastu tic@tornis.jelgava.lv.

JRTC aicina iepazīt Jelgavu arī individuāli, izmantojot pilsētas audiogidus, un noklausīties 24 stāstus par zīmīgākajiem pilsētas apskates objektiem. Objekti, kuriem pieejams audiogids, apkopoti šeit.

Ņemot vērā Covid-19 izplatību, "Tūrisma Gids" aicina rūpīgi izvērtēt nepieciešamību apmeklēt publiskas vietas, kā arī, dodoties dabā, izmeklēt atbilstošāko pastaigu maršrutu, šajā laikā saudzējot gan sevi, gan citus.

Savukārt turpinājumā "Tūrisma Gids" piedāvā arī citas idejas, kā jauki pavadīt laiku Jelgavā un tās apkārtnē!

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form