Aktīva atpūta brīvdienās: 5 brīnišķīgas dabas takas Vidzemē
Foto: Publicitātes attēli

Klajā nācis atjaunotais karšu sērijas "Ar karti dabā" izdevums, kurā ir sadaļa "Dabas taku ceļvedis". Tajā atrodamas katra novada – Zemgales, Kurzemes, Latgales un Vidzemes – labākās dabas takas, kopā vairāk nekā 60.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Lūk, piecas dabas takas Vidzemē, ko vērts apskatīt un izstaigāt.

Skaņākalna taka Mazsalacā

Aktīva atpūta brīvdienās: 5 brīnišķīgas dabas takas Vidzemē
Foto: Publicitātes attēli

Taka ved pa Salacas senleju, precīzāk tās krāšņāko posmu - Skaņākalna parku Salacas labajā krastā lejpus Mazsalacai.

Šis ir ļoti populārs pārgājienu un atpūtas maršruts. Te var baudīt gleznainos smilšakmens atsegumus un Salacas līkloču ritējumu, turklāt parkā atrodas daudzi tūristu iecienīti objekti, piemēram, tēlnieku veidotas koka skulptūras. Vai zināji, ka Skaņā kalnā noteikti jāizmēģina atbalss skanējums? Atliek vien labi skaļi izsaukties: "Ādam, kā sauc tavu sievu!" Atbildes skanēs skaļi un skaidri.

Šī ir vieta, kur smelties arī tautisku spēku un patriotisku lepnum - izstaigājiet latviešu tautas stiprinieka Kurbada taku un atrodiet tādas romantiskas vietas, kā Mīlestības tiltiņš un Sapņu trepes. Ikvienas vietas nosaukums šajā apkaimē raisa spilgtu iztēli!

Aktīva atpūta brīvdienās: 5 brīnišķīgas dabas takas Vidzemē
Foto: Publicitātes attēli

"No Skābumbaļļas alas, kas atrodas pie pašas Salacas, iztek neliels avotiņš. Savukārt Neļķu klintis ir viens no Latvijas gleznainākajiem sarkanā smilšakmens atsegumiem, kas 300 metru garumā stiepjas gar Salacas labo krastu," teikts jaunajā ceļvedī.

Turpat atrodama arī Velna kancele, kur varēsiet baudīt skaistu skatu, bet mazajiem dēkaiņiem patiks Rūķu taka ar rūķi un veco pūci.

Taka ir viegli izstaigājama un pieejama.
Garums: 2,7 kilometri
Attālums no Rīgas: 152 kilometri


Tags

Baudi vasaru! Lasāmgabali Vidzeme Latvija Eiropa
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form