Apmeklētājiem līdz tūrisma sezonas sākumam nebūs pieejama Kalvenes kalvu dabas taka
Foto: Andra Briekmane

Kalvenes kalvu dabas taka līdz tūrisma sezonas sākumam apmeklētājiem nebūs pieejama tajā notiekošo uzlabošanas darbu dēļ, liecina informācija valsts mežu apsaimniekotāja "Latvijas Valsts meži" (LVM) mājaslapā.

LVM norāda, ka uzlabošanas darbus dabas takā "Kaltenes kalvas", ko Kurzemes pusē iecienījuši daudzi dabā gājēji, LVM sāka aizvadītā gada izskaņā. Plānotie darbi tūrisma objektā tiek veikti, lai uzlabotu dabas takas drošību un pieejamību.

"Nokaltušie koki, kas bija kļuvuši bīstami takas apmeklētājiem, jau ir nozāģēti un gandrīz visi ir izvesti, drošības apsvērumu dēļ teritorijā paliks daļa nozāģēto koku. Arī pastaigu laipu konstrukcijas plānots atjaunot, saglabājot to maršrutus," skaidro kompānijā.

Kalvenes kalvu dabas takas atjaunošanas un uzlabošanas darbus plānots pabeigt līdz jaunajai tūrisma sezonai, tikmēr apmeklētāji aicināti izvēlēties citu pastaigu maršrutu, jo dabas taka ir slēgta.

Jau ziņots, ka Kalvenes kalvu dabas taka pazīstama ar lielajiem akmens krāvumiem, kas tiek dēvēti par kalvām. Apsūnojušie, ar mežu apaugušie vaļņveidīgie akmens krāvumi veidojušies pirms vairākiem tūkstošiem gadu, atkāpjoties Baltijas ledus ezeram.

LVM visā Latvijas teritorijā ir izveidojusi vairāk nekā 350 bezmaksas atpūtas vietas, ik gadu tiek organizēti šo objektu sakopšanas un uzlabošanas darbi.

Comment Form