Brīvdienu maršruts Talsos: kādas apskates vietas slēpjas deviņu pakalnu pilsētā un tās apkārtnē
Foto: Elīna Lāce

Latvijas pilsētas ir pārsteidzošas itin visos gadalaikos, un rudens nav atņēmis skaistumu arī vienai no Kurzemes apburošākajām pērlēm – Talsiem. Vēlamies sniegt tev ieskatu dažādās ievērības cienīgās vietās tieši šajā pilsētā un tās apkārtnē, kuru apskati vari apvienot ar pirmās adventes atnākšanu.

Talsu evaņģēliski luteriskā baznīca

Talsu evaņģēliski luteriskā baznīca ir vecpilsētas dominante. Šogad draudze atzīmēja tās 450. jubileju, kam par godu ir atjaunots vēsturiskais pulkstenis zvana tornī, kuru rotā lode, gailis un krusts.

Gadsimtu gaitā tās arhitektūra veidojusies un papildinājusies ar romāņu un gotiskā stila iezīmēm. Izcilākās baznīcas relikvijas ir kaļķakmenī veidotā Fišeru (Vischer) dzimtas epitāfija (1794) ar klasicisma stila iezīmēm un altārglezna "Kristus debesbraukšana" (1876, K. Šēnherts (C. Schönherr)).

Baznīcā kalpojuši daudzi izcili mācītāji. Karls Ferdinands Amenda (Karl Ferdinand Amenda) ir pazīstamākais no viņiem, jo ar viņu saistās mūziķa un komponista Ludviga van Bēthovena (Ludwig van Beethoven) vārds.

Plašāk par baznīcu, tās arhitektūru un vēsturi atradīsi šeit.

Source info

Tūrismagids


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl