Foto: 'Ledus pankūciņas' – neparastais dabas brīnums pie Aiviekstes slūžām
Foto: Elīna Gaveiko

Pirmais īstais dzestrums dabas liegumā "Lubāna mitrājs" sagaidīts ar pārsteigumu un īpašu dabas brīnumu. Tur ūdenī izveidojušās "ledus pankūciņas". Kas tās ir un kā veidojas, "Tūrisma Gids" pastāstīja Lubāna mitrāja informācijas centra pārstāvji un dabas pētnieks Ivo Dinsbergs.

Dabas brīnums "ledus pankūciņas" tika novērots pie Aiviekstes slūžām, Aiviekstes iztekā pie Lubāna ezera.

Dabas pētnieks Ivo Dinsbergs skaidro, ka dabas brīnumi "ledus pankūciņas" veidojas no ūdens sakultām putām, ko slūžas izveido, laižot cauri ūdeni lielā ātrumā. Šādi dabas veidojumi ir sastopami lielākoties pie slūžām vai atstraumēs, bet novēroti arī jūrā pie krasta un citviet. Veidošanās procesā būtiska nozīme ir tieši straumei – tā pārvieto un iegriež ledus veidojumus. Tādējādi, cits pret citu rīvējoties, tie iegūst apaļīgu formu, ar diezgan gludām malām.

Foto: 'Ledus pankūciņas' – neparastais dabas brīnums pie Aiviekstes slūžām
Foto: Elīna Gaveiko


Dabas pētnieks min, ka šis dabas brīnums nav reta parādība, bet nudien bezgala skaista un iespaidīga. Dabas brīnumu piefiksējis un fotogrāfijas uzņēmis Lubāna mitrāja informācijas centrs.

Source

Tūrismagids

Tags

Ziema
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form