Foto: Vieta, kur Gauja satiekas ar jūru
Foto: Mihails Ignats, Andrejs Asars, aerolatvija.lv

Diženā upe Gauja šarmē ar savu vijīgumu, skaistajiem krastiem un garumu, tomēr vēl iespaidīgāka ir vieta, kur upe satiekas ar jūru. Šī vieta atrodas Carnikavas pusē.

Carnikava sākotnēji veidojusies kā zvejnieku ciems, kurā Gauja ar tās ieteku jūrā zvejniekiem kalpojusi par būtisku peļņas avotu. Gauja reiz bijusi vieta, kur jūras braucējiem atpūsties no bangojošās jūras.

Līdz šai dienai ir saglabājies Gaujas grīvas dabiskais izskats – upi no abām pusēm ieskauj Piejūras dabas parks, ko papildina arī floras un faunas dažādība.


"AeroLatvija.lv" aerofotogrāfs Mihails Ignats kopā ar savu partneri, proti, pieredzējušo pilotu Andreju Asaru 31. martā iemūžinājis skaistus foto no Gaujas ietekas jūrā.


Ņemot vērā Covid-19 izplatību, "Tūrisma Gids" aicina rūpīgi izvērtēt nepieciešamību apmeklēt publiskas vietas, kā arī, dodoties dabā, izmeklēt atbilstošāko pastaigu maršrutu, šajā laikā saudzējot gan sevi, gan citus. Tāpat "Tūrisma Gids" atgādina, ka, dodoties ārpus mājas, nepieciešams ievērot "divi un divi" principu – nedoties vairāk par diviem cilvēkiem (ja vien neesat vienas ģimenes locekļi), kā arī ievērot divu metru distanci.

Tags

Gauja Carnikava
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form