Gaujas nacionālo parku varēs iepazīt virtuālās ekskursijās
Foto: Simona Čeičiniece

Gaujas nacionālā parka tūrisma biedrība ir izveidojusi jaunu produktu – tiešsaistes virtuālās tūres Gaujas nacionālajā parkā. Tā kā tūristu piesaiste šobrīd ir ļoti ierobežota, biedrība stājas pretī vīrusa radītajam izaicinājumam, aicinot gan Latvijas iedzīvotājus, gan ārvalstu interesentus iepazīt Gaujas nacionālo parku virtuāli – baudīt elpu aizraujošus skatus, iepazīt vietējo kultūru, kā arī apmierināt savu iekšējo pētnieku, neizejot no mājām.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Enter Gauja" ir Gaujas nacionālā parka tūrisma klasteris, kas, apvienojot uzņēmējus, vietējās pašvaldības un citas institūcijas, nodrošina ceļojumu galamērķu pārvaldību Gaujas nacionālā parka reģionā.

Baltijā lielākais nacionālais parks ir izveidots pirms vairāk nekā 40 gadiem un tas sargā Gaujas senielejas un tās apkārtnes (Gaujas reģiona) bagātības. "Enter Gauja" projektu vadītāja Daina Tērauda uzsver: "Ideja izveidot tiešsaistes ekskursijas un meistarklases radās jau vīrusa pirmajā vilnī. Mūsu mērķis ir sniegt iespēju gan Latvijas iedzīvotājiem, gan ārvalstu tūristiem iepazīt Gaujas reģionu kopā ar vietējo gidu arī šajos Covid-19 apstākļos. Viens no mūsu galvenajiem uzstādījumiem bija reāllaika piedzīvojums."

Virtuālās tūres tiek raidītas, izmantojot "Facebook Live" video. Tādējādi tiek sniegta iespēja tērzēt ar gidu reāllaikā, uzdot jautājumus un dalīties pārdomās, iegūstot tiešsaistes ekskursijas pieredzi, tradicionālo ēdienu gatavošanas nodarbībās, viesojoties vēstures stundās, pastaigās vai laivu ekskursijās.

Ekskursijas laikā gids iepazīstina ar Latvijas tradīcijām, vietējiem gardumiem, pašmāju izstrādājumiem un citiem Gaujas nacionālajam parkam raksturīgiem suvenīriem. Pēc ekskursijas tiek piedāvāta iespēja pasūtīt vietējo mājražotāju preces un suvenīrus. Papildus informācija par tiešsaistes virtuālajām tūrēm pieejama atrodama šeit.

Ņemot vērā Covid-19 izplatību, "Tūrisma Gids" aicina rūpīgi izvērtēt nepieciešamību apmeklēt publiskas vietas, kā arī, dodoties dabā, izmeklēt atbilstošāko pastaigu maršrutu, šajā laikā saudzējot gan sevi, gan citus.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form