Ieriteņo vasarā: Smiltenē aicina piedalīties aizraujošā velobraucienā
Foto: Agnis Melderis

Smiltenes novada tūrisma informācijas centrs (TIC) no 29. maija līdz 14. jūnijam aicina piedalīties velobraucienā "Ieriteņo vasarā 2021" un doties pa senā bānīša pēdām, atklājot jaunizveidoto velomaršruta "Zaļais dzelzceļš" Smiltene–Valmiera–Ainaži (Nr. 14) Smiltenes novada posmu. Velobraucienā TIC aicina doties ģimenes lokā, ievērojot visus valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības ierobežojumus.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Dalībniekiem sagatavoti divi apļveida maršruti 19 un 48 kilometru garumā, lai katrs interesents varētu izvēlēties saviem spēkiem un vēlmēm atbilstošāko. Maršrutus iespējams izbraukt, vadoties pēc marķējuma dabā – sarkanas bultiņas uz balta fona vai, izmantojot "gpx" navigācijas failu.

Abu maršrutu sākums un noslēgums ir pie Tiltleju ezera, Smiltenē, un tie sākotnēji vedīs pa jauno marķēto velomaršruta "Zaļais dzelzceļš" Smiltene–Valmiera–Ainaži Smiltenes novada posmu, kas ved pa seno šaursliežu dzelzceļa līniju "Smiltene–Ainaži" vai tai tieši līdzās līdz Biksējai, tālāk nogriežoties uz Trikātu. Īsais maršruts atpakaļ vedīs pa Smiltenes novada Brutuļu pusi, savukārt garais maršruts ļaus aplūkot arī Beverīnas un Strenču novada ainaviskās vietas. Šoreiz maršruti ved vairāk pa klajumiem, gar plašiem laukiem, kur vairāk izjūtams vējš, tādēļ organizatori aicina saģērbties laikapstākļiem atbilstoši.

Maršruta laikā būs sagatavoti vienkārši, pa ceļam veicami uzdevumi, lai braucienu padarītu vēl interesantāku. Maršrutu karti ar uzdevumu lapu un "gpx" navigācijas failu būs iespējams atrast šajā saitē no 28. maija.

29. maijā notiks arī brauciens divās 10 personu lielās grupās (viena katrai distancei), iepriekš piesakoties un zvanot uz tālruņa numuru +371 29395200 (līdz 28. maijam vai līdz tiek sasniegts maksimālais atļautais dalībnieku skaits). Precīzs laiks un sākuma vieta tiks paziņota katram dalībniekam individuāli ar īsziņas palīdzību iepriekšējā vakarā.

Velobraucienu organizē Smiltenes novada tūrisma informācijas centrs sadarbībā ar aktīvās atpūtas pasākumu organizatori Santu Paegli. Velobrauciena mērķis ir veicināt fizisko aktivitāšu piekopšanu svaigā gaisā visai ģimenei, kas uzlabo gan vispārējo fizisko un garīgo veselību, stiprina sirds un asinsvadu sistēmu un mazina stresu. Organizatori mudina neaizmirst paņemt līdzi ūdeni, lai veldzētu slāpes, un kādu našķi spēku atgūšanai. Dalība ir bez maksas.

Ņemot vērā Covid-19 izplatību, "Tūrisma Gids" aicina rūpīgi izvērtēt nepieciešamību apmeklēt publiskas vietas, kā arī, dodoties dabā, izmeklēt atbilstošāko pastaigu maršrutu, šajā laikā saudzējot gan sevi, gan citus.

Savukārt turpinājumā "Tūrisma Gids" nāk klājā arī ar citām idejām, kā pavadīt laiku Smiltenē un tās apkārtnē!

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form