Kuldīgā tapis jauns tūrisma objekts – biedējoši spocīgs un interesants Dzīvais muzejs
Foto: VisitKuldiga

Jaunajā muzejā iespējams ielūkoties Kuldīgas vēsturē no cita, ļoti reālistiska un saprotama, skatu punkta.

Dzīvais muzejs "Senās Kuldīgas stāsts" ir septiņu telpu komplekss, kur katrā telpā iedzīvināti un atdzīvināti stāsti par pilsētu un tās vēsturi. "Stāsti ir par Kuldīgas vēsturi, tās izveidošanos. Gids savu stāstījumu iesāk ar 1242. gadu, kas tiek uzskatīts par Kuldīgas dibināšanas gadu, pastāsta par notikumiem, kam Kuldīga gājusi cauri – Livonijas konfederācijas laiku, Kurzemes un Zemgales hercogistes laikiem, īpaši pieskaras hercoga Jēkaba valdīšanas laikam. Apskatīti tiek arī bada gadi un mēra laiks. Nobeigumā gids iepazīstina apmeklētājus ar faktiem, par kuriem mēs varam lepoties šodien," skaidro muzeja pārstāve Kristīne Kārkliņa. Ekspozīcija satur pārsteiguma elementus – kustīgas lelles, hologrammas, skaņas un gaismas efektus.

Par ideju radīt šādu muzeju Kuldīgā Kristīne Kārkliņa stāsta tā: "Paši esam no Kuldīgas, un mums šeit ir "Goldingen Train" vilcieniņš, tāpēc, protams, arī muzeju veidojām savā pilsētā. Mēs to veidojām balstoties uz vēstures faktiem, vēlējāmies tos atdzīvināt – parādīt vēsturi vienkārši un saprotamu ikvienam. Diemžēl mūsdienu jaunatne vairs nelasa grāmatas, tāpēc centāmies veidot muzeju tā, lai tas būtu saistošs arī paaudzei, kas pieradusi pie mūsdienīgām tehnoloģijām. Muzejs paredzēts visiem, kas vēlas uzzināt Kuldīgas stāstu – ģimenēm ar bērniem, skolēnu grupām, pensionāriem.

Senās Kuldīgas stāstu apmeklētāji izzina gida pavadībā, un tūres ilgums ir 30 minūtes. Ieejas maksa 5 eiro.

Senās Kuldīgas stāsts Dzīvajā muzejā gaida apmeklētājus ik dienu no pulksten 11 līdz 18. Grupas apmeklējumu ieteicams pieteikt iepriekš pa tālr. 27323117.

Kuldīgā tapis jauns tūrisma objekts – biedējoši spocīgs un interesants Dzīvais muzejs
Foto: VisitKuldiga

Adrese: Jelgavas ielā 2, Kuldīgā

Vairāk par to, ko apskatīt Kuldīgā, lasiet šeit.

Savukārt idejas, kur piestāt pa ceļam, meklējiet šeit.

Source

Tūrismagids

Tags

Kuldīga Kurzeme Kuldīga Latvija Eiropa
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form