Labākie jaunie tūrisma produkti: Ceptuves 'Lāči' ekskursija 'Rotaļas ar zīmēm'
Foto: Publicitātes foto

SIA "Lāči" jaunā ekskursiju programma "Rotaļas ar zīmēm" ir viens no 10 tūrisma produktiem, kas šogad cīnās pat Tūrisma attīstības valsts aģentūras (TAVA) organizētā konkursa "Veiksmīgākais jaunais tūrisma produkts"  uzvarētāja titulu. Ekskursijas dalībnieki "Lāčos" uzzina gan par latviskajām zīmēm, gan maizes cepšanu un daudz ko citu.

SIA "Lāči" ir veiksmīgas saimnieciskās darbības paraugs Latvijā, ko uzskatāmi apliecina jau pats uzņēmuma ārējais veidols šosejas Rīga – Liepāja labajā pusē. Ēkai, kur šobrīd atrodas kafejnīca un veikals, aizmugurē gadu gaitā izaugusi pamatīga būve, kur ražo ne tikai maizi, bet arī tortes un kārumus.

Kopš "Lāči" piedāvā ekskursijas pa uzņēmumu ar degustācijām un svinību rīkošanas iespējām, var pat teikt, ka tur ir izveidojies izklaides un atpūtas centrs, kuru aicinātas apmeklēt gan skolēnu klases, gan jaunlaulātie, gan ģimenes un draugu pulciņi, gan daudzi citi.

Ar jauno ekskursiju programmu "Rotaļas ar zīmēm" par "Lāčiem" to var teikt vēl vairāk. Konkursa vērtēšanas komisija tika sēdināta rudenīgi jauki dekorētā telpā ap galdu, kur skanēja neuzbāzīga latviska mūzika. Galdu rotāja no labības vārpām un stiebriem veidotas latviskas rakstu zīmes – Jumis, Māras zīme un citas. 

Zane Krūmiņa pēc izglītības ir muzikālās audzināšanas skolotāja, taču, sākusi strādāt "Lāčos" par ekskursiju vadītāju un palikusi te pavisam. Viņa tautiskā saimnieces tērpā stāsta par latviskajām rakstu zīmēm, atsaucoties uz Iras Ozolas grāmatu "Rotaļas ar zīmēm vai zīmju rotaļas ar mums", kuras atklāšanas svētki arī bijuši šajā vietā.

Interesantākais brīdis pienāk tad, kad ciemiņi paši jeb šai reizē vērtēšanas komisijas locekļi tiek aicināti paņemt sešus piparkūku ripulīšus (ēst gan nevajagot, jo tie neesot tam domāti) un izrotāt tos ar cukura glazūru. Turklāt ne jau šā tā, bet gan atbilstoši latviskajām zīmēm, kuras izvēlamies katrs pats pēc savām sajūtām vai noskaņojuma. Kad darbiņš, kas, izrādās, nemaz nav viegls, ir padarīts, tiek baudīta pauze un "Lāču" našķi. Tad katrs pats saloka divas glītas papīra kastītes un tur ieliek ripulīšus. Kastītes tiek iesaiņotas glītos maisiņos, apsietas ar lentītēm, un nu katram "pēperkoki" ar auglības, turības, bezgalības vai citām zīmēm ir sagatavoti līdzi ņemšanai. Zane Krūmiņa saka – šī ekskursija esot tādēļ, lai cilvēki apstātos lielajā dienu skrējienā un parotaļātos ar zīmēm, padomājot par svarīgāko.

Ekskursija ir jauna, bet tā vairāk paredzēta nobriedušiem prātiem, nevis skolēniem. Pauze, kamēr cukura glazūra žūst, pēc ekskursijas dalībnieku vēlmes var būt itin gara, ar pastaigu pa "Lāču" apkārtni. Ekskursijas notiek ne tikai latviešu, bet arī krievu un angļu valodā.

Vairāk par ekskursiju "Rotaļas ar zīmēm" var uzzināt "Lāču" profilā sociālajā tīklā draugiem.lv

Par "Veiksmīgāko jauno tūrisma produktu" iespējams nobalsot TAVA mājaslapā.

Tags

Ekskursija Veiksmīgākie jaunie tūrisma produkti Latvijā
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form