Latgales garša: ko apskatīt un izbaudīt Preiļos
Foto: Anatolijs Jakovļevs

Ja sanācis doties uz Latgali, tad noteikti vērts apsvērt domu par Preiļu novada apciemošanu. Šajā tūrisma sezonā tur tiek piedāvāti vairāki interesanti jaunumi. Ko tad apskatīt un izbaudīt šajā vietā? Idejas sniedz Preiļu novada Tūrisma informācijas centrs.

Keramikas cienītājiem

Lielu popularitāti gūst keramikas darbnīcas "Jašas podi" apmeklējums, kurā tās saimniece pastāsta, kā, pārceļoties no galvaspilsētas uz laukiem, īstenojusi ideju par savu biznesu. Turklāt keramiķes arods apgūts pusgada laikā, skatoties video internetā. Tagad pie viņas brauc tūristi no visas Latvijas, lai iepazīstos ar šo neparasto stāstu un iegādātos košus, Latgalei netradicionālus keramikas izstrādājumus.

Vairāk informācijas te vai pa tel. +371 29175252.

Latgales garša: ko apskatīt un izbaudīt Preiļos
Foto: Preiļu novada TIC arhīvs

Ja interesē Latgalei tradicionālie māla izstrādājumi, Polikarpa Čerņavska keramikas darbnīcā keramiķis Raivo Andersons ļaus izsekot Čerņavska (1923-1997) izaugsmei no vienkāršu saimniecības trauku darināšanas līdz izsmalcinātām un sarežģītām dekoratīvās keramikas formām. Tāpat būs iespēja pašiem izvirpot kādu trauku, ko vēlāk nosūtīs pa pastu.

Īpašs piedāvājums jaunlaulātajiem. Pieteikšanās pa tel.: +371 29879412.

Source info

Tūrismagids


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.