Rīgā svētku rotā iemirdzēsies arī parki pilsētas apkaimēs
Foto: Publicitātes foto

Sagaidot Ziemassvētkus, līdztekus ierastajam noformējumam, svētku rotā iemirdzēsies arī seši Rīgas parki un iecienītas pastaigu vietas, tādējādi papildinot pilsētvides noformējumu ne tikai galvaspilsētas centrā, bet arī apkaimēs – Anniņmuižas parkā, Dzegužkalnā, Ēbelmuižas parkā, Sarkandaugavas kalna parkā, alejā Biķernieku mežā un Pļavnieku Bērzu birzī.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Gaidot svētkus, līdzīgi, kā atverot adventes kalendāru, kad katru dienu nāk kāds jauks pārsteigums, arī Rīga ietērpjas svētku rotā. Līdz ar Pirmo adventi iemirdzējās pilsētas galvenās svētku egles, tad spuldzīšu virtenes ielās un laukumos, bet, sagaidot ceturto adventi, jauku noskaņu radīs izgaismotie parki Rīgas apkaimēs. Tā ir līdz šim nebijusi iniciatīva, kad līdztekus ierastajam svētku noformējumam pilsētas centrā, gaišu un mājīgu sajūtu vēlamies radīt arī galvaspilsētas apkaimēs, lai svētku noskaņa ienāk visā pilsētā. Šogad, iepriecinot iedzīvotājus, radām iespēju atbalstīt arī radošo industriju uzņēmējus, kuru darbību ietekmējusi vai pat apstādinājusi Covid-19 pandēmija," rosinot apskatīt svētku noformējumu, saka Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis.

Lai dažādotu un bagātinātu ikgadējo svētku pilsētvides noformējumu un vienlaicīgi atbalstītu radošo industriju uzņēmējus, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) izsludināja līdz šim nebijušu Ziemassvētku un Jaungada pilsētvides noformējuma projektu līdzfinansēšanas konkursu, kura rezultātā atbalstīti seši projekti – "Kā sniegi kalnu galotnēs", gaismas pastaigu taka "Brīnumu meklējot", vides mākslas objekts "Sals", "Planēta – Ēbeļmuižas parks", "Zvaigžņu dārzā", "Atspoguļdārzs", pastāstīja RD IKSD Komunikācijas un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Indra Vilde.

Sagaidot Ziemassvētkus, svētku noskaņa būs jūtama iedzīvotāju iecienītākajās pastaigu vietās gan centrā, gan pilsētas apkaimēs, radot gaišas, siltas un mājīgas sajūtas ielās, parkos un skvēros. Pilsētā apskatāmas 20 pašvaldības nodrošinātas un rotātas svētku egles, elektrisko dekoru noformējums, vides objekti un instalācijas izvietotas gan Esplanādē, Neatkarības laukumā, pie Rīgas Kongresu nama, Vērmanes dārzā, Uzvaras parkā, Viestura dārzā, Buļļu ielas aplī, Maskavas dārzā, Vecrīgā, Brīvības ielā, kā arī, iebraucot Rīgā, – Lielirbes ielā, Brīvības gatvē, Ulmaņa gatvē un citviet pilsētā.

Pilsētas pašvaldības svētku noformējuma izvietojums ir apkopots kartē, kas no 19. decembra būs pieejama tīmekļa vietnē šeit. Arī iedzīvotājiem ir iespēja papildināt karti, sūtot e-pastā: iksd@riga.lv adresi un nosaukumu izgaismotiem objektiem, mājām, pagalmiem, iestāžu svētku rotai un veikalu skatlogiem. Iesūtītais pilsētvides svētku noformējums kartē tiks iekļauts ar ierakstu "Iedzīvotāju Ziemassvētku noformējuma favorīti". Tāpat iedzīvotāji rosināti dalīties sociālajos tīklos ar svētku noformējuma fotogrāfijām, lietojot mirkļabirku "#rotārīgu".

Ņemot vērā Covid-19 izplatību, "Tūrisma Gids" aicina rūpīgi izvērtēt nepieciešamību apmeklēt publiskas vietas, kā arī, dodoties dabā, izmeklēt atbilstošāko pastaigu maršrutu, šajā laikā saudzējot gan sevi, gan citus.

Tags

Ziemassvētki Latvija Rīga
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form