Saulkrastu pludmalē apskatāma iespaidīga ledus skulptūra
Foto: Publicitātes foto

Saulkrastu pludmalē apskatāma interesanta ledus skulptūra, kuras autori ir vietējie iedzīvotāji, kas pēc pašu iniciatīvas izveidojuši vides apskates objektu jūras krastā, pastāstīja Saulkrastu novada domes Komunikācijas un tūrisma nodaļas vadītāja Baiba Stjade.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pastaigājoties pa Saulkrastu pludmali, nevar nepamanīt gandrīz septiņu metru augstumā izveidotu ledus skulptūru, kas, iestājoties tumsai, izgaismojas. Skulptūra apskatāma Saulkrastos, 1,5 kilometru no Baltās kāpas uz Saulkrastu centra pusi ejot.

Kā norāda darba mākslinieki Toms Turlajs un Romāns Dedjuško, skulptūra veidota kā ledus vigvams. Ko līdzīgu puiši jau bija mēģinājuši īstenot 2018. gadā Saulkrastu pludmalē, bet šogad, iestājoties labvēlīgiem laikapstākļiem un apņēmībai, viņi kopā ar domubiedriem jūras krastā izveidojuši koka pamatni. Tā kā skulptūras veidošanas procesā nepieciešams liels daudzums ūdens, tad pamatne atrodas maksimāli tuvu krastam. Ūdens sūknis ievietots jūrā, un ar nosiltinātu dārza šļūteni un PE caurulēm šļūtene aptīta ap koka pamatni. Lai taptu tik iespaidīga skulptūra, bija nepieciešama nedēļa, kuras laikā darba autori koriģējuši ūdens plūdumu un uzraudzījuši, lai šļūtene neaizsaltu. Kad ledus skulptūra bija gatava, tajā no augšpuses ievietota 50 metrus gara gaismas virtene, kas, iestājoties tumsai, izgaismojas, un mākslasdarbs apskatāms arī tumsā.

Ņemot vērā Covid-19 izplatību, "Tūrisma Gids" aicina rūpīgi izvērtēt nepieciešamību apmeklēt publiskas vietas, kā arī, dodoties dabā, izmeklēt atbilstošāko pastaigu maršrutu, šajā laikā saudzējot gan sevi, gan citus.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form