Toreiz un tagad: kā gandrīz simts gados mainījusies Gulbene
Foto: Gulbenes novada bibliotēkas arhīvs

Laikam ritot, mainās gan cilvēki, gan daba, gan pilsētas. Tieši par pilsētas ainavu pārmaiņām ir šīs stāsts, aplūkojot Gulbenes skatus senā pagātnē un tagad.

19. gadsimtā nozīmīgs kultūrainavas elements bija Vecgulbenes muižas ēku komplekss. 1920. gadā, kad Vecgulbene ieguva miesta tiesības, sāka veidoties ielas un tika būvētas jaunas ēkas – dzelzceļa stacija, Krājaizdevu sabiedrības ēka, skolas. Auga iedzīvotāju skaits, tāpēc 1928. gadā Gulbenei piešķirtas pilsētas tiesības. Daudzu gadu gaitā pilsēta mainījusies – zudušas vai pārbūvētas senākās ēkas, uzbūvētas jaunas, izauguši koki un rekonstruētas ielas.

Runājot par pilsētas lielākajām pārmaiņām, Gulbenes novada bibliotēkas pārstāvji "Tūrisma Gidam" pastāstīja, ka lielas izmaiņas skārušas Vecgulbenes muižas apbūvi, kas gan šoreiz foto nav aplūkojami – baltā pils jau gandrīz zudusi, citas ēkas atrodas ļoti atšķirīgā tehniskā stāvoklī.

Savukārt turpinājumā piedāvājam Gulbenes ainavas toreiz un tagad – 1920.–1930. gados un 2020. gadā.

Tags

Ceļojums laikā Gulbene Latvija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form