Vienas dienas maršruts: Sēra dīķu un Slokas ezera dabas taka
Foto: Elīna Ivanova

Latvijā ir daudz varenu un apskates vērtu vietu. Kurp doties saulainā pavasara brīvdienā, "Tūrisma Gids" lasītājiem iesaka studente un satura veidotāja Elīna Ivanova.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kur dosimies šoreiz?


Elīna vienā braucienā lieliski apvienoja Sēra dīķu un Slokas ezera dabas taku apmeklējumu. Savukārt, ja ir vēlme apmeklēt vairāk objektu, savā plānā vari pievienot arī Kaņiera ezera niedru taku, Lielā Ķemeru tīreļa laipas apmeklējumu vai braucienu uz jūru.

Sēra dīķu taka


Elīna stāsta: "Sēra dīķu taka ir superīga alternatīva visiem zināmajai Lielā Ķemeru tīreļa takai, jo tā ir mazāk populāra. Takas garums ir neliels, tāpēc noteikti jāpievieno klāt vēl kāds cits objekts. Lielākajā daļā takas ir izbūvētas koka laipas, takas galā ir izveidots loks ap Sēra dīķiem. Takā minimāli jūtama olu smarža, kas raksturīga ar sēru bagātajiem ūdeņiem."

 • Taka atrodas apmēram 50 minūšu brauciena attālumā no Rīgas;
 • Apļveida maršruts pa Raganu purvu (sākums un beigas vienā vietā);
 • Takas garums: 2,5 kilometri;
 • Tā ir viena no salīdzinoši mazāk zināmajām purva takām. Proti, laipa nav daudz apmeklēta, piektdienas pēcpusdienā takā vispār nebija citu cilvēku;
 • Bezmaksas stāvvieta pie takas sākuma.

Slokas ezera dabas taka


Par Slokas ezera dabas taku Elīna piemin: "Tā ir unikāla ar to, ka laipai daudzviet visapkārt ir gan ūdens, gan koki, tāpēc ir sajūta, ka pastaigājies virs ezera, kaut gan teorētiski taka atrodas pie ezera. Citās Latvijas dabas takās ko tādu neesmu piedzīvojusi. Taka ir piemērota putnu vērošanai visu cauru gadu. Septiņus metrus augstais skatu tornis ir peldošs, tas ir vēl viens aspekts, kas taku padara atšķirīgu."

Vienas dienas maršruts: Sēra dīķu un Slokas ezera dabas taka
Foto: Elīna Ivanova
 • Slokas ezera dabas taka ir 3,1 kilometru gara;
 • Tai ir lokveida maršruts;
 • Pa ceļam atrodami arī dažādi sportisku aktivitāšu rīki – šūpoles, līdzsvara koks, kāpelēšanas objekti, kas sevišķi priecēs jaunāko paaudzi;
 • Apmēram 50 minūšu brauciens no Rīgas;
 • Ir piknika vieta;
 • Bezmaksas stāvvieta.


Pats ezers ūdensaugu audzēm un sēravotiem bagāts. Ezerā mājvietu radušas vairākas aizsargājamas ūdensputnu sugas. Tur spēkus uzkrāj arī migrējošie putni, tāpēc sevišķi putnu migrācijas laikā pavasaros un rudeņos šī taka ir īsts dārgums putnu vērotājiem. Putnus, protams, ka labāk aplūkot ļauj septiņus metrus augsts putnu vērošanas tornis.

Kādiem cilvēkiem šis maršruts būs piemērots?

Takas patiks tiem atpūtniekiem, kas vēlas apmeklēt mazāk populāras vietas un baudīt dabu privātākā atmosfērā bez lieliem cilvēku pūļiem.

Vienas dienas maršruts: Sēra dīķu un Slokas ezera dabas taka
Foto: Elīna Ivanova

Uz jautājumu, vai doties uz šo galamērķi var arī ar bērniem un suņiem, Elīna uzsver, ka viņai pašai nav ne bērnu, ne suņu, tāpēc liela eksperte šajā jautājumā nebūs. Viņa piebilst: "Manuprāt, ar bērnu ratiņiem iet nevajadzētu, jo abās takās ir jāpārvietojas pa laipām, kā arī jābūt iespējai izmainīties ar citiem šīs vietas apmeklētājiem. Par purva taku atradu informāciju, ka bērnu ratiņiem tās platums nav piemērots. Laipu platums arī ir aktuāls, pastaigājoties ar suni, jo var būt nepieciešamība izmainīties ar citiem apmeklētājiem. Slokas ezera takā ar suni neieteiktu iet, jo no laipas nokāpt daudzviet nevar, tāpēc suņa klātbūtne var radīt nepatīkamas situācijas citiem apmeklētājiem. Sēra dīķu takā suņi ir atļauti. Ar bērniem, kas paši staigā, manuprāt, šīs takas apmeklēt var, jo tās nav garas. Es neieteiktu takas apmeklēt lielās kompānijās, jo visiem apmeklētājiem jāiet vienam aiz otra, tāpēc izdosies kvalitatīvi komunicēt tikai ar dažiem cilvēkiem no kompānijas."

Plusi un mīnusi šim maršrutam

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Elīna novērotie plusi

 • Maz cilvēku;
 • Mierīga atmosfēra, ir sajūta, ka esi tuvu dabai;
 • Takas atrodas tuvu Rīgai un neliela brauciena attālumā viena no otras;
 • Diezgan unikāli dabas skati, kas daudz kur citur nav sastopami;
 • Takās ir izbūvētas laipas (nebija slidens un dubļains ceļš);
 • Gan taku, gan stāvvietu izmantošana ir bezmaksas.

Vienas dienas maršruts: Sēra dīķu un Slokas ezera dabas taka
Foto: Elīna Ivanova

Elīnas novērotie mīnusi

 • Takas ir īsas, taču tas ir gaumes un iespēju jautājums, piemēram, pastaigai ar bērniem tas varētu būt pat ideāli;
 • Slokas ezera taka ir applūdusi, tāpēc nebija iespējams izstaigāt visu.


Citiem Elīnas brīvdienu ceļojumiem pa Latviju var sekot līdzi viņas "Instagram" profilā.

Seko TūrismaGids.lv arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Instagram" Iedvesmojoši cilvēki Padomi ceļotājiem Idejas brīvdienām Iedvesma ceļotājiem
43896602
Latvija
0
Eiropa
0
Dabas objekti
0
Pārgājieni
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form