Foto: Reiz augsti novērtētais Aizupes muižas komplekss
Foto: F64

Kādreiz priecējusi ar savu varenību un rosību, tagad skumji tikai atgādina par kādreizējo spozmi. Šajā reizē rubrikā "Zudusī godība" aplūkosim Aizupes muižas kompleksu, kas meklējams Kandavas novadā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Aizupes muižas ēka ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Lai arī rosība teritorijā notika agrāk, kungu māja celta laika posmā no 1820. līdz 1823. gadam. Muižas kompleksā atradusies arī siernīca, dzirnavas, spirta dedzinātava un ķieģeļu ceplis. Muiža bija iekļauta paraugmuižu sarakstos.

20. gadsimta 90. gados muiža nonākusi pašvaldības pārziņa, bet šobrīd tas ir privātīpašums, teikts Kandavas tūrisma ceļvedī "Visit Kandava".

Lūk, neliela fotoekskursija pa Aizupes muižas teritoriju.


Ņemot vērā Covid-19 izplatību, "Tūrisma Gids" aicina rūpīgi izvērtēt nepieciešamību apmeklēt publiskas vietas, kā arī, dodoties dabā, izmeklēt atbilstošāko pastaigu maršrutu, šajā laikā saudzējot gan sevi, gan citus.

Tags

Zudusī godība Pilis un muižas Kandava Latvija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form