Idejas ģimenes atpūtai kopā ar bērniem
Foto: Publicitātes foto

Brīnišķīgākais ģimenes atpūtā ir tas, ka visi kopā var darīt dažādas lietas. Un Tallinā ir, ko darīt. Bet galvenais – viss atrodas tuvu. Šeit tiek garantēti droši piedzīvojumi visai jūsu ģimenei.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jūsu zināšanai: vairums Tallinas muzeju un apskates objektu ir plaši, tajos nav rindu un nekas nav jārezervē. Brīvi izpētiet eksponātus un bez problēmām ievērojiet sociālo distanci!

Vai zināt, ka ar "Tallinn Card" ieeja labākajos pilsētas muzejos ir bez maksas? Turklāt šī karte nodrošina arī bezmaksas braucienus sabiedriskajā transportā, daudzas atlaides dažādos veikalos un restorānos. Viena karte pieaugušajam ļauj ņemt līdzi līdz diviem bērniem vecumā līdz septiņiem gadiem.

Hei, bruņinieki un princeses, vecpilsēta jūs gaida!

Tik brīnišķīgu un lieliski saglabājušos vecpilsētu jūs neatradīsiet ne aiz tālām jūrām, ne mežiem, ne augstiem kalniem, bet gan tikai Tallinā.

Ja visa ģimene nav vienaldzīga pret viduslaikiem, gatava līst iekšā torņos un iepazīt noslēpumainus tuneļus, jums taisnā ceļā jādodas uz cietokšņa muzeju "Kiek in de Kök" ar tā aizsargtorņiem un bastionu ejām. Tur jūs iegūsiet jaunas zināšanas un iespaidus, kā arī būs unikāla iespēja iepazīties ar Tallinas veidošanās vēsturi, pārvietojoties pa cietokšņa sienu no viena torņa uz citu.

Idejas ģimenes atpūtai kopā ar bērniem
Foto: Kaupo Kalda/Tallinas Tūrisma informācijas centrs

Muzejā-apmeklētāju centrā vienā no slavenākajiem aizsardzības torņiem "Resnā Margarita" ar savām acīm redzēsiet vecākā Igaunijā atrastā (apmēram pirms 7000 gadiem) tirdzniecības kuģa vraku. Apmeklētāji ar konkrēta piemēra palīdzību uzzina, kā tika būvēts kuģis, kādas preces tajā tika pārvadātas un kādas senatnē bija ostas.

Muzejā viesi no buru kuģiem nonāk pie tvaikoņiem, bet no turienes tālāk pie mūsdienīgiem motorkuģiem, kur iepazīstas ar lielākajiem Igaunijas tirdzniecības, zvejniecības un pasažieru kuģiem.

Tallinas vēsture no seniem laikiem līdz 20. gadsimtam iepazīstama bijušajā tirgotāju namā vecpilsētā – tas ir Tallinas Pilsētas muzejs, kas parūpējies arī par jaunajiem vēstures mīļotājiem.

Muzeji un izklaides centri

Pašiem jaunākajiem ģimenes locekļiem nodarbošanās atkarībā no vecuma atradīsies leļļu mākslas muzejā NUKU un bērnu muzejā "Miiamilla".

Leļļu muzejā bērni varēs iegrimt igauņu leļļu mākslas vēsturē. Šeit viņus uzjautrinās teātra lelles, bērni iepazīs skatuves profesijas, piedalīsies muzeja rotaļās un ekskursijās. Kadriorgā esošais bērnu muzejs "Miiamilla" piedāvā radošas nodarbības un spēles bērniem vecumā no trīs līdz 11 gadiem. Pie muzeja atrodas arī brīnišķīgs rotaļu laukums un atrakciju parks.

Vēstures mīļotāji varēs smelties jaunas zināšanas un iespaidus Igaunijas Vēstures muzejā Lielās ģildes ēkā. Tā ekspozīcija veltīta Igaunijas vēsturei. Savukārt par vēlāku valsts vēstures periodu vēsta Mārjames pils ekspozīcija, pils parks, turpat esošais Kino muzejs un pils bijušais zirgu stallis. Šis komplekss veido Mārjames vēsturisko centru.

Idejas ģimenes atpūtai kopā ar bērniem
Foto: Kaupo Kalda/Tallinas Tūrisma informācijas centrs

Visās kompleksa ēkās ir atvērtas izstādes, un papildus tām centra teritorijā ir izveidots bērnu rotaļu laukums Igaunijas teritorijas formā, kā arī piknika vieta. "Bērnu republika" vēstures muzeja ēkā ir jautra vide ar izglītojošu raksturu, kurā rotaļīgā formātā var izzināt galvenos demokrātiskas valsts simbolus un tās darbības principus.

Dabas mīļotājiem, izgudrotājiem un jaunatklājējiem

Nelielais Igaunijas Dabas muzejs ar lielo ekspozīciju aicina iepazīt Igaunijas dabas un faunas daudzveidību. Šajā muzejā klasiska vitrīnas ekspozīcija atrodas blakus virtuālās realitātes piedzīvojumiem. Jūs varat attīstīt savu realitātes uztveri, "iegremdējoties" senās jūras dibenā pie tās aizvēsturiskajiem iedzīvotājiem, kas tur mita pirms miljoniem gadu, "samazināties" līdz šūnas izmēram vai kļūt par sikspārni, kurš barības meklējumos lidinās uz rudenīgas ainavas fona.

Pastāvīgā Igaunijas Veselības muzeja ekspozīcija "Atklāti par tavu ķermeni" iepazīstina ar cilvēka ķermeņa noslēpumiem. Tā izvietota divās viduslaiku ēkās vecpilsētā. Izstāde sadalīta pa tematiskām istabām, kurās detalizēti reprezentēts cilvēka ķermenis un analizētas visas orgānu sistēmas. Te tiek stāstīts par cilvēka ķermeņa evolūciju, veselīgu uzturu un mūsdienīgām slimību diagnostikas iespējām. Muzejā radītās oriģinālās datorprogrammas izskaidro cilvēka ķermeņa funkcionēšanas pamatprincipus, apvienojot izglītošanos ar izklaidi.

Ar īstiem dzīvniekiem var iepazīties Tallinas Zooloģiskajā dārzā. Viens no populārākajiem apskates objektiem – baltā lāča pasaule. Zoodārza teritorijā ir arī bērnu rotaļu laukums un piknika vietas.

Idejas ģimenes atpūtai kopā ar bērniem
Foto: Merlen Aringo/Tallinas Tūrisma informācijas centrs

Savukārt botāniskais dārzs ir lieliska vieta pastaigām, atpūtai un piknikiem gada siltajā periodā. Vairāk nekā 8000 dažādu augu, no parastiem dārza ziediem līdz puķēm gaļēdājām, pievilina jaunus dabas mīļotājus un viņu vecākus.

Ja jūsos mīt jaunatklājēja un izgudrotāja gars vai jums patīk ceļot no pagātnes uz tagadni, – tieši tādiem cilvēkiem ir radīta izgudrojumu fabrika "Proto". Te virtuālā realitāte "draudzējas" ar zinātni un fantāziju pasauli – tas noteikti ir jāredz un jāizmēģina pašam.

Fizikas likumus rotaļu veidolā iespējams apjaust izziņas centrā "Enerģija". Tas atrodas bijušās elektrostacijas ēkā, kurai ir 100 gadu. Jūs redzēsiet aizraujošas izrādes ar zibeni, statiskās elektrības demonstrāciju, jūs gaida vairāk nekā 100 interaktīvu eksponātu un filmas par debesu ķermeņiem.

Topošajiem arhitektiem paredzēta Igaunijas Arhitektūras muzeja ekspozīcija. Tā pastāvīgā izstāde "Izpēti telpu" ir mūsdienīga izglītojoša instalācija, kas bērniem un pusaudžiem palīdz izprast arhitektūras būtību. Telpu iespējams pētīt ar redzi, dzirdi, ožu, sajūtām un visu ķermeni. Apmeklējuma beigās katrs viesis izgatavos nelielu modeli, ko varēs ņemt līdzi.

Bijušajos hidroplānu angāros – unikālākajā Tallinas industriālās arhitektūras paraugā – atrodas izglītojoši izklaidējošs Jūras muzeja centrs "Hidroplānu osta". Tā apmeklētājiem ir unikāla iespēja iepazīt dzīvi uz kuģiem – no zemūdenes līdz ledlauzim.

Idejas ģimenes atpūtai kopā ar bērniem
Foto: Kaupo Kalda/Tallinas Tūrisma informācijas centrs

Ja jūsu bērni jūsmo par datorspēlēm, jums jādodas uz Mustamē. Tur atrodas Baltijas valstīs pirmais videospēļu muzejs "LVLup!".

Tallinas televīzijas tornis (314 m) ir pati augstākā Igaunijas būve, kā arī izklaides centrs, kurā bez elpu aizraujošajiem skatiem iespējams iepazīties ar interaktīvo izstādi un pārbaudīt savu drosmi, pastaigājoties pa skatu laukumiņa malu. To var izdarīt gan realitātē pats, gan arī ar virtuālās realitātes briļļu palīdzību. Drosminieki var ielūkoties tukšumā no 170 metru augstuma caur speciālu logu grīdā, bet par papildu samaksu iespējams pastaigāties pa skatu laukuma malu (no aprīļa līdz oktobrim).

Idejas ģimenes atpūtai kopā ar bērniem
Foto: Kadi-Liis Koppel/Tallinas Tūrisma informācijas centrs

Piedzīvojumu parki un ūdens centri

Kad laiks kļūst vēsāks, var nodoties izklaidēm slēgtās telpās. Piedzīvojumu parks "Megazone" uzņem bērnus, sākot no sešu gadu vecuma.

Bērni, kas vecāki par sešiem gadiem, var nodoties lāzercīņām centrā "Lasergame". Savukārt mazos divriteņu transporta cienītājus iepriecinās divi slēgtie "Laste Liikluspark" centri. Tā kā šo centru telpas iespējams rezervēt privātu svinību rīkošanai, ieteicams iepriekš piezvanīt un uzzināt, vai jums vēlamajā laikā parks ir atvērts individuālai apmeklēšanai.

Savukārt tie, kuriem ir iespēja izbraukt ārpus pilsētas, noteikti izbaudīs automobiļu parku "LaitseRallyPark". Tas uzņem gan lielus, gan mazus motomīļus – interesantus pārbaudījumus te var piedzīvot gan telpās, gan svaigā gaisā. Piedalīties sacīkstēs var arī kartinga trasēs Tallinā.

Idejas ģimenes atpūtai kopā ar bērniem
Foto: Sam McAllister/Tallinas Tūrisma informācijas centrs

Lēkt un kūleņot savā nodabā var "Skypark" un batutu centrā "X-Park". Rotaļu laukumi atrodas arīdzan tirdzniecības centros, piemēram, "Lennumaa" – lielākais Tallinas rotaļu laukums tirdzniecības centrā "Ülemiste", kā arī "Seiklusmaa" tirdzniecības centrā "Rocca al Mare".

Uz tirdzniecības centra "T1 Mall of Tallinn" jumta Julemistes (Ülemiste) rajonā iespējams izbraukt ar panorāmas ratu "Skywheel".

20 minūšu brauciena attālumā no centra Pētri (Peetri) ciemā atrodas Baltijas valstīs lielākais sporta izklaides centrs "Spot of Tallinn", kurā var nodarboties ar jauniem un tradicionāliem sporta veidiem. Starp tiem: krosa BMX, frīstaila BMX, skeitbords, velosipēdu kross, skriešanās ar skrejriteņiem, skrituļslidošana, longbords, akrobātika, sporta vingrošana, trikings, parkūrs, frīstaila slēpošana, tramplīni un citi sporta veidi ar apmācībām.

Der zināt! Saistībā ar ierobežojumiem, kas periodiski tiek noteikti koronavīrusa izplatības ierobežošanai, lūdzu, pārbaudiet apmeklējuma prasības, kā arī ūdens un izlaides centru darba laiku to mājaslapās.

Tallinas ūdens centros vasara turpinās visu gadu. Lielākais no tiem – "Atlantis H2O Aquapark" – atrodas Vīmsi (Viimsi) 10 km attālumā no Tallinas centra. Tas ir divi vienā – izziņas un ūdens centrs. Nodarbojieties ar zinātni peldbiksēs! Šeit izzina fizikas likumus, tornado un geizerus, dzīvības attīstību ūdenī un ūdens iemītniekus. Centrā ir seši ūdens kalniņi, un no diviem var šļūkt ar piepūšamo kameru, kā arī te ir baseins ar viļņiem un apļveida straumi. No šī parka var nokļūt SPA un pirts centrā.

Ar zaļumiem bagātajā parkā vecpilsētas nomalē atrodas ūdens centrs "Kalev Spa veekeskus" – brīnišķīga vieta jebkura vecuma bērniem un pieaugušajiem. Šajā ūdens centrā ir Igaunijā lielākais (50 metru) peldbaseins, kā arī lērums ūdens atrakciju, kalniņu, džakuzi, bērnu baseini un dažādas pirtis, tostarp arī pirts komplekss 18+.

Vēl vairāk ideju vasaras atpūtai Tallinā atradīsiet mājaslapā visittallinn.ee

Seko TūrismaGids.lv arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Tallina
44034047
Tallina
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form