Pēdējos mēnešos Rietumos arvien plašāk izplatījies viedoklis, ka Ukrainai krītot, Baltijas valstis būtu Kremļa nākamais mērķis. Un tas nav tikai Kremļa vēstījums – ar šādiem brīdinājumiem viedokļu līderi centušies pārliecināt ASV Republikāniskās partijas politiķus, lai tie beidzot sniegtu ilgi aizkavējušos militāro palīdzību Ukrainai. Tā raidījumā "Komandcentrs" vērtēja ārpolitikas un dezinformācijas pētnieks Mārtiņš Hiršs.

"Tas nav tikai Kremļa naratīvs, ka Baltijas valstīm ir draudi. Arī Rietumos pēdējos mēnešos ļoti daudzi gan mediji, gan eksperti, arī politiķi runā, ka Baltija varētu būt tas nākamais. Mēs esam riska zonā. Un kāpēc pēdējos mēnešos tā runā? Tieši tāpēc, lai republikāņus pārliecinātu, ka, ja Ukraina krīt, ir tiešs apdraudējums NATO dalībvalstīm. Apakšpalātas spīkeris ir šo sadzirdējis, jo tas ir tas, ko viņš teica runā pirms virzīja uz priekšu šo likumu paketi," Hiršs skaidroja ASV politiķu rīcību.

Чтобы продолжить чтение, оформите абонемент.

Пожалуйста, подождите!

Мы подбираем для вас наиболее подходящее предложение подписки...

Loading...

Предложение о подписке не отображается? Пожалуйста, отключите блокировщик рекламы или перезагрузите страницу.
В случае вопросов пишите на konts@delfi.lv

Публикация создана при софинансировании Европейского союза. Мнения, которые выражаются в публикациях, не отражают официальную позицию Евросоюза или Еврокомиссии. Еврокомиссия не несет ответственности за информацию, включенную в публикацию.

EU fundingBECID

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !