Gatavojoties 8. jūnijā plānotajām Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām, Latvijas vadošais medijs "Delfi" piedāvā diskusijas, intervijas un debates, kas palīdzēs ikvienam vēlētājam izdarīt savu izvēli. Raidījumu cikla "Nākamais, lūdzu!" turpinājumā otrdien, 16. aprīlī, pulksten 14.30 Latvijas Universitātē (LU) kopā ar "Delfi TV" žurnālisti Olgu Dragiļevu EP deputāta amata kandidātus uzklausīs un iztaujās arī studenti.

Sarunā ar deputātiem ieskatīsimies politiķu programmās, izvaicāsim par to, ko EP var darīt jauniešu labā, ko mūsu deputāti darījuši līdz šim un ko apņēmušies panākt nākotnē. Vai kandidāti izprot jauniešu problēmas un vai jauniešu ieskatā spēs tām piedāvāt efektīvus risinājumus? Par to LU studenti uzdos jautājumus EP deputāta amata kandidātiem gan klātienē, gan arī tiešraides laikā rakstot platformā "slido.com/studenti". 

Diskusijā aicināti piedalīties visu to sarakstu EP deputāta amata kandidāti, kuru reitings martā “Delfi” pasūtītajā SKDS aptaujā pārsniedz 2%. Tā kā šo slieksni sasniegušas desmit partijas, diskusijā tās sagrupētas divās grupās atbilstoši Centrālajā vēlēšanu komisijā izlozētajiem kārtas numuriem. Plkst.14.30 diskusijā ar studentiem piedalīsies Irina Dolgova ("Saskaņa" sociāldemokrātiskā partija), Jānis Grasbergs (Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK"), Ilze Stobova (LATVIJA PIRMAJĀ VIETĀ), Ivars Ijabs ("Latvijas attīstībai") un Reinis Pozņaks ("APVIENOTAIS SARAKSTS - Latvijas Zaļā partija, Latvijas Reģionu Apvienība, Liepājas partija").

Savukārt plkst. 15.20 uz skatuves dosies Elīna Pinto ("PROGRESĪVIE"), Jūlija Stepaņenko ("SUVERĒNĀ VARA"), Inese Āboliņa (Zaļo un Zemnieku savienība), Sandra Kalniete (Jaunā VIENOTĪBA) un Ņikita Piņins (politiskā partija "Stabilitātei!"). 

Studentu un politiķu diskusiju varēs tiešraidē vērot gan "Delfi", gan LU Facebook kontā, bet vēlāk sarunu ierakstu varēs noskatīties portālā. 

Viss "Delfi" saturs par EP vēlēšanām ērtā un pārskatāmā veidā būs pieejams šeit.

Šo satura ciklu "Nākamais, lūdzu!" līdzfinansē Eiropas Savienība, izmantojot Eiropas Parlamenta dotāciju programmu komunikācijas jomā. Eiropas Parlaments netika iesaistīts tā sagatavošanā, un jebkāda informācija vai viedokļi, kas pausti saistībā ar šo projektu, tam neuzliek nekādu atbildību vai saistības; par projektu ir atbildīgi tikai programmas autori, intervējamās personas, redaktori vai izplatītāji saskaņā ar piemērojamiem tiesību aktiem. Eiropas Parlaments arī neuzņemas atbildību par tiešu vai netiešu kaitējumu, kas var rasties, īstenojot šo projektu. 

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!