Foto: LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) kratīšanu Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča kabinetā veicis gan piektdien, 16. februārī, gan pēc tam vēl otrreiz – aizvadītajā nedēļas nogalē, intervijā "Delfi TV ar Jāni Domburu" sacīja Latvijas Bankas padomes loceklis Edvards Kušners.

Kušners sacīja, ka 16. februārī daži Latvijas Bankas darbinieki kratīšanas laikā iztaujāti kā liecinieki un parakstījušies par informācijas neizpaušanu, taču starp tiem viņš neesot bijis.

Kopš pagājušās otrdienas, kad līdz ar procesa virzītāja atļauju Rimšēvičs ieradies Latvijas Bankā, lai paņemtu personīgās mantas, viņš, pēc Latvijas Bankas padomes aicinājuma centrālajā bankā vairs nav uzturējies.

"Delfi" jau ziņoja, ka piektdien, 16. februārī, tika veiktas kratīšanas Rimšēviča īpašumos un viņa darbavietā centrālajā bankā.

Sestdien pats Rimšēvičs ieradās KNAB, bet naktī uz svētdienu, pēc astoņu stundu pavadīšanas KNAB, viņu aizveda likumsargu auto.

Likumsargi pirmdienas, 19. februāra, vakarā atbrīvoja brīvdienās aizturēto Rimšēviču. Viņš noraidīja visas apsūdzības.

KNAB vadītājs Jēkabs Straume pirmdien žurnālistus informēja, ka KNAB 15. februārī sācis kriminālprocesu pret augsta ranga LB amatpersonu par kukuļa pieprasīšanu, izspiešanu vai pieņemšanu, ja to izdarījusi organizēta grupa vai valsts amatpersona, kas ieņem atbildīgu stāvokli, vai ja kukulis pieņemts pēc tā izspiešanas. Turklāt KNAB zināms, ka kukuļa apmērs bijis ne mazāk kā 100 000 eiro.

Lieta nav saistīta ar pašlaik Latvijā strādājošām kredītiestādēm, kā arī tā nav saistīta ar ASV Valsts kases Finanšu noziegumu apkarošanas tīkla ("FinCEN") publiskotajā paziņojumā paustajām aizdomām, ka "ABLV Bank" vadība varētu būt izmantojusi kukuļdošanu, lai ietekmētu amatpersonas Latvijā.

Rimšēvičs, kurš patlaban aizvada trešo termiņu centrālās bankas prezidenta amatā, atkārtoti uz šo amatu vairs neplāno pretendēt. "Es tā domāju. Viss jau ir pateikts - par veselību ir, par izglītību ir. Eiro ir ieviests," pērnā gada novembrī raidījumā "Delfi TV ar Jāni Domburu" sacīja Rimšēvičs, vaicāts, vai pēc diviem gadiem būs gana šajā amatā.

Pašreizējā termiņa pilnvaras Rimšēvičam beigtos 2019. gada decembrī.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!