Blūms: no NBA zvaigznēm vislabākā sapratne man bija ar Biedriņu

Andris Biedriņš, Kaspars Kambala un Kristaps Janičenoks – šos Latvijas basketbola izlases spēlētājus ilggadējais izlases kapteinis Jānis Blūms izcēla, jautāts, ar kurām zvaigznēm izlasē veidojusies vislabākā saspēle. "Tu zini – ja Kambala uzliks bloku, tad tu būsi brīvs," smējās Blūms.

Latvijas basketbola izlases pārbaudes spēlē ar Lietuvas valstsvienību īsi pirms Līgosvētkiem tiks godināts ilggadējais komandas kapteinis Blūms. Blūms Latvijas izlasē aizvadījis 170 spēles, piedalījies septiņos Eiropas čempionāta finālturnīros, un desmit sezonas bija valstsvienības kapteiņa statusā, tostarp laikā, kad ar izlasi saistījās vislielākās cerības un piedzīvotas vissāpīgākās neveiksmes.

Blūma karjeras pilnbriedā 2009. gadā ar milzīgām cerībām tika gaidīts Eiropas basketbola čempionāts, kurā Latvijas izlasi pārstāvētu NBA spoži spēlējošais Andris Biedriņš un virkne labākajos Eiropas klubos tolaik spēlējošu latviešu. Tomēr sauklis "Tagad vai nekad" Latvijas basketbola vēsturē iegājis ar rūgtām mielēm, jo čempionātu aizvadījām vāji un komandā bija disciplīnas problēmas. Blūms raidījumā gan atgādināja, ka beigu beigās pietrūcis tikai viens izšķirošs punkts, lai viss izvērstos savādāk, bet uzsvēra, ka, viņaprāt, publiskās gaidas tolaik bijušas pārspīlētas. "Citos gados jau ar aizgāja greizi, varbūt toreiz par daudz gaidīja no mums, ka iesim un visus vinnēsim, bet nebija tam pamats," viņš atzina.

Bez Biedriņa Blūms Latvijas izlasē spēlējis kopā arī ar citām mūsu spožākajām NBA zvaigznēm – Kristapu Porziņģi un Dāvi Bertānu. Jautāts, ar kuru no viņiem veidojusies vislabākā saspēle, Blūms atzina, ka tieši ar Biedriņu. "Tad es spēlēju vēl kā saspēles vadītājs. Tas bija 2006.-2009. gads, viņš labi lika "pick'n'roll". Ar Kristapu man nesanāca varāk "pick'n'roll", vairāk viņš lika man, lai es skrienu ārā. Ar Kasparu Kambalu arī bija labi spēlēt, jo tu zini – ja Kambala uzliks bloku, tad tu būsi brīvs," smējās Blūms.

Tomēr kā to spēlētāju, ar kuru izlasē veidojusies vislabākā sadarbība Blūms nosauca Kristapu Janičenoku, kurš daudzus no saviem izšķirošajiem metieniem iemetis tieši pēc Blūma piespēlēm.

Piedāvājam iepazīties ar raidījuma saturu:

Pāriet no darba basketbola laukumā uz kabinetu ir grūti, bet daru to, kas man patīk. Ar vienu kāju karjera beigusies, ar otru vēl esmu basketbolā iekšā, tikai uzvalkā pie laukuma, ne formā – tā Blūms raksturoja savu pašreizējo profesionālo darbību. 01:15

Tev jau ir aktīvs abonements!

Šis ir maksas raksts.

Lai turpinātu to lasīt, lūdzu, lejupielādē jaunāko DELFI aplikāciju vai turpini lasīt rakstu, izmantojot pārlūkprogrammu.

Lasīt rakstu.
Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.