'Īsts patriotisms sāp' – Kairišs un Avots par dzimtenes mīlestību un filmu 'Janvāris'

"Es esmu daudz ārkārtīgi kritiski runājis par Latvijas valsti un man ļoti bieži ir teikuši – nu tu neesi patriots, tu nemīli savu valsti. Es tieši uzskatu, ka kas tad ir vēl lielāka mīlestība, kā kad sāp par to?" – tā raidījumā "KultūrKlubs" izteicās režisors Viesturs Kairišs. Viņš un aktieris Kārlis Arnolds Avots stāstīja par filmu "Janvāris", kuras sižets vērpts ap barikāžu laika notikumiem, bet jautāti, kā paši izprot patriotismu, abi mākslinieki pauda līdzīgas atziņas – īsts patriots ne tikai piesprauž prievīti pie mēteļa un aizdedz svecīti pie pieminekļa, bet izjūt patiesas sāpes par valstī notiekošo un aktīvi darbojas, lai to mainītu.

Režisora Viestura Kairiša jaunākā filma "Janvāris", kas jau plūkusi laurus vairākos starptautiskos kinofestivālos, savu Latvijas pirmizrādi piedzīvo 11. novembrī. "Janvāris" ir stāsts par jauniem kinematogrāfistiem, kuri tiek ierauti Rīgā notiekošajos 1991. gada janvāra politiskajos notikumos. Tā stāsta, gan par jauna cilvēka plāniem un cerībām, gan Latvijas neatkarības atjaunošanu.

Tev jau ir aktīvs abonements!

Šis ir maksas raksts.

Lai turpinātu to lasīt, lūdzu, lejupielādē jaunāko DELFI aplikāciju vai turpini lasīt rakstu, izmantojot pārlūkprogrammu.

Lasīt rakstu.
Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.