Valmieras teātra spožā sezona un pagaidu mājas 'Kurtuvē' – 'KultūrKlubā' pulksten 16

Kopš 20. janvāra Valmieras teātris, kas būvdarbu nedienu dēļ jau ilgstoši nevar pilnvērtīgi darboties, pagaidu mājvietu atradis bijušajā pašvaldības katlu mājā, kur top laikmetīgās mākslas telpa "Kurtuve". Tajā jau nospēlēta pirmā pirmizrāde un tur teātris "dzīvos" vismaz līdz nākamā gada rudenim. Kā spītējot nedienām teātrim izdodas turpināt radošo dzīvi un kā kopumā attīstīt kultūras dzīvi ārpus Rīgas – par to Monika Cālīte pulksten 16 raidījumā "KultūrKlubs" runā ar Valmieras teātra direktori Evitu Ašeradenu un aktrisi Ievu Esteri Barkāni.

Jau vēstīts, ka VAS "Valsts nekustamie īpašumi" iepriekš apturēja Valmieras teātra vēsturiskās ēkas Lāčplēša ielā 4 pārbūves darbus un 2022. gada novembrī noslēdza līgumu par 1,75 miljoniem eiro ar būvuzņēmumu SIA "Aimasa" par neatliekamajiem būvdarbiem, kas nepieciešami ēkas nesošo konstrukciju mehāniskās stiprības un stabilitātes nodrošināšanai.

Par spīti grūtībām ar ēkas remontu, teātris ražo arvien jaunas, veiksmīgas izrādes - 20. janvārī "Kurtuvē" tika sagaidīta Reiņa Suhanova iestudējuma "Vārds" pirmizrāde, bet 25. februārī pirmizrādi piedzīvos Jūdžina O'Nīla lugas "Sēras piestāv Elektrai" iestudējums Ineses Mičules režijā.

2022. gada Spēlmaņu naktī Valmieras teātris no teātriem saņēmis lielāko nomināciju skaitu, kā arī balvu par Gada mazās formas izrādi. Gada jaunā skatuves mākslinieka titulu izcīnīja Barkāne.

"KultūrKlubs" ir "Delfi TV" raidījums, kura epizodes publicējam katru nedēļu piektdienās pulksten 16. Raidījumā Monika kopā ar Latvijas sabiedrībā iemīļotām kultūras personībām runā par interesanto un aktuālo kultūras, popkultūras un izklaides pasaulē.

Raidījuma jaunākās epizodes ir pieejamas Apple un Spotify podkāstos!

Tev jau ir aktīvs abonements!

Šis ir maksas raksts.

Lai turpinātu to lasīt, lūdzu, lejupielādē jaunāko DELFI aplikāciju vai turpini lasīt rakstu, izmantojot pārlūkprogrammu.

Lasīt rakstu.
Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.