Jauniešus valsts aizsardzības dienestā vilinās ar tā atraktivitāti; varētu būt sods par izvairīšanos

Aizsardzības ministrijas lielākais izaicinājums ir izveidot valsts aizsardzības dienestu jauniešiem atraktīvu – ja tas netiks izdarīts un jaunietis dienestā nebūs nodarbināts 24 stundas diennaktī, tad būs lielas problēmas ar turpmākiem iesaukumiem, raidījumā “Spried ar Delfi” norādīja ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons.

Viņš pauda, ka vairumam sabiedrības valsts aizsardzības dienestu salīdzina ar padomju laika obligāto militāro dienestu, taču mūsdienās situācija ir mainījusies un armija "vairs nav tikai kājinieks – mums ir vajadzīgi "kibernieki", "sakarnieki", mehanizētās vienības – tur ir daudz zināšanu jāiegūst, tur nevar dienēt cilvēks ar septiņu klašu izglītību".

Savukārt Latvijas Jaunatnes padomes viceprezidents Matīss Lācis piekrita, ka dienests jauniešu acīs jāpadara interesants, savādāk pastāv risks, ka "visi aizies uz alternatīvo dienestu", tādējādi ministrijas mērķis par karavīru rindu papildināšanu netiks sasniegts.

Tev jau ir aktīvs abonements!

Šis ir maksas raksts.

Lai turpinātu to lasīt, lūdzu, lejupielādē jaunāko DELFI aplikāciju vai turpini lasīt rakstu, izmantojot pārlūkprogrammu.

Lasīt rakstu.
Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.