Latvijas iedzīvotāji kļuvuši imūni pret Kremļa stāstiem; Uzvaras piemineklis retorikā politizēts

Latvijas iedzīvotāji, turklāt arī ceturtā daļa no viņiem – krievvalodīgie, ir kļuvuši "imūni pret Kremļa stāstiem", pirmdien raidījumā "Spried ar Delfi" atzina politikas zinātnes doktors, dezinformācijas pētnieks Mārtiņš Hiršs. Savukārt Valsts prezidenta padomnieks nacionālās drošības jautājumos Jānis Kažociņš teica, ka arī četri mēneši kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā ir piemērots laiks pieminekļa Pārdaugavā nojaukšanai.

Vērojot notikumus Ukrainā, arī starptautiskā sabiedrība ir daudz labāk sākusi saprast, ko nozīmē Krievijas bruņoto spēku okupācija, norādīja Kažociņš, piebilstot, ka Krievijas federācijai Ukrainā nemaz tik labi neiet.

Hiršs piekrita Kažociņam, ka Kremlis pats ir sagrāvis pieminekļa vēsturisko nozīmi, karojot Ukrainā. Emocionālais un vēsturiskais fons ir izmainījies, jo ar tiem pašiem saukļiem, ar kuriem pieminēja Otrā pasaules kara upurus, Krievija dara zvērības Ukrainā. Arī krievvalodīgie Latvijā saprot, ka šis simbols ir mainījies.

Tev jau ir aktīvs abonements!

Šis ir maksas raksts.

Lai turpinātu to lasīt, lūdzu, lejupielādē jaunāko DELFI aplikāciju vai turpini lasīt rakstu, izmantojot pārlūkprogrammu.

Lasīt rakstu.
Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.