'Spried ar Delfi' par mediķu algām un brīdinājuma streiku. Pilns ieraksts

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) šonedēļ vienojās rīkot atkārtotu brīdinājuma streiku 27. un 28. septembrī, tomēr vēl šonedēļ plānota valdības un arodbiedrības pārstāvju tikšanās, lai spriestu, kā streiku novērts. Ko vēlas mediķi un kādus kompromisus iespējams panākt pirms vēlēšanām – par to trešdien, 21.septembrī, raidījumā "Spried ar Delfi" žurnālists Andris Auzāns sarunāsies ar Veselības ministrijas valsts sekretāres vietnieku Borisu Kņiginu un LVSADA priekšsēdētāja vietnieci Līgu Bāriņu.

Arodbiedrībā uzsver, ka viena no būtiskākajām Latvijas veselības aprūpes nozares problēmām ir darbaroku trūkums, kura pamatā ir zemais atalgojums.

Atkārtots brīdinājuma streiks tiek rīkots, jo arodbiedrībā uzskata, ka pēc iepriekšējā brīdinājuma streika, kas notika 27. jūlijā, valdība nav aktīvi rīkojusies, lai mediķu prasības pildītu.

Raidījuma "Spried ar Delfi" jaunākās epizodes ir pieejamas Apple un Spotify podkāstos!

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.