'Spried ar Delfi' par situāciju valsts budžetā un prioritātēm tautsaimniecības politikā. Pilns ieraksts

Valdības veidošanas procesam ieilgstot, valsts 2023. gadu sāks ar pagaidu jeb tehnisko budžetu un par nākamgad budžetā nosakāmajām prioritātēm būs jālemj jaunajai valdībai. Kāda ir situācija valsts maciņā un kas būs akūtākās vajadzības nākamgad – par to pirmdien, 5. decembrī raidījumā "Spried ar Delfi" žurnāliste Alina Lastovska sarunājās ar finanšu ministru Jāni Reiru (JV) un Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētāju Lindu Matisoni (AS).

Likums par budžetu un finanšu vadību nosaka, ka Saeimas vēlēšanu gadā valsts budžeta likuma projekts iesniedzams Saeimai ne vēlāk kā četrus mēnešus pēc tam, kad jaunievēlētā Saeima izteikusi Ministru kabinetam savu uzticību.

Ja, sākoties saimnieciskajam gadam, nav stājies spēkā gadskārtējais valsts budžeta likums, tiek apstiprināts pagaidu jeb tehniskais budžets, kas paredz izpildīt līdzšinējo politiku, nemainot to.

Par aktuālo budžeta situāciju un nākotnes perspektīvām, par enerģētikas krīzi un citiem nekavējoties risināmiem jautājumiem, kā arī par valsts budžeta iespējām runājām raidījumā.

Raidījuma "Spried ar Delfi" jaunākās epizodes ir pieejamas Apple un Spotify podkāstos!

Tev jau ir aktīvs abonements!

Šis ir maksas raksts.

Lai turpinātu to lasīt, lūdzu, lejupielādē jaunāko DELFI aplikāciju vai turpini lasīt rakstu, izmantojot pārlūkprogrammu.

Lasīt rakstu.
Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.