Iemesli, kāpēc neatlikt mātes lomu uz vēlāku laiku
Foto: Shutterstock

Ikdienā mēs skrienam pēc panākumiem, karjeras un laimīgas dzīves, cīnoties ar naudas, laika, brieduma vai labākas dzīvesvietas trūkumu. Un bieži vien jaunām un veselām sievietēm mātes loma nav nedz aktuāla, nedz primāra.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Meklējot īsto, piemērotāko un perfektāko brīdi, kad bērns iederēsies mūsu ikdienā, tas var diezgan ievērojami ieilgt vai pat nepienākt, jo vienmēr atradīsies kaut kas, ko uzlabot vai attīstīt. Kļūt par māmiņu divdesmit, trīsdesmit gadu vecumā mūsdienās varētu šķist par agru, bet mātes lomas piepildīšanai jaunībā ir vairākas priekšrocības. Lūk, pāris no tām - portāla Womanelity.com veidotāju skatījumā.

Ķermenis ātrāk atgūs formu

Atgriešanās sākotnējā formā pēc grūtniecības bieži vien nav problēma tām māmiņām, kuras ir gados jaunas. Strijas, protams, vairāk vai mazāk ir neizbēgams process, bet liekā svara problēmas ir vieglāk kontrolējamas jaunībā. Jaunam ķermenim gan muskuļi, gan kauli ir stipri, kas ļoti palīdz gan dzemdībās, gan pēc tam – cenšoties atgūt sākotnējo formu.

Vairāk enerģijas

Nav nozīmes, cik veselīgi tu dzīvo savos trīsdesmit vai četrdesmit gados, pat ja sporto katru otro dienu, dzer vitamīnus un ēd šķiedrvielas, tavus dabiskos ķermeņa enerģijas līmeņus nevar salīdzināt ar to, kādi tie bija tavos divdesmit gados. Katrai no mums tas būtu jāpatur prātā, ka mūsu ķermeņi divdesmit gados ir visenerģiskākie. Kad mums ir enerģija, mums ir spēks parūpēties par zīdaini 24/7, iztikt bez gulēšanas un atpūtas, un joprojām justies un izskatīties labi.

Ģimenes dzīve

Visas ballītes, randiņi, vienas nakts sakari un šķiršanās ir gana aizraujoši un interesanti sarunu temati, lai būtu ko apspriest draudzeņu vakaros. Bet, kad esi nodibinājusi ģimeni, tava dzīve kļūst daudz mierīgāka un līdzsvarotāka. Katru reizi, kad piemeklē kāda problēma vai jāatrisina kāda situācija, ģimene ievērojami pamaina skatījuma perspektīvu. Kļūstot par māti, prioritātes mainās un brīvdienas, kas pavadītas, dejojot naktsklubos ar laimīgās stundas kokteiļiem rokās, kas visbeidzot noved pie nākamās dienas galvas sāpēm un paģirām, pavisam vairs nešķiet aktuālas.

Iemesli, kāpēc neatlikt mātes lomu uz vēlāku laiku
Foto: Shutterstock

Brīvība pēc 40

Ja bērniņš nāk pasaulē, kamēr esam savos divdesmit, tad četrdesmit gadu vecumā droši varēsim izbaudīt savu otro jaunību. Bērni jau būs lieli, visticamāk, jau pametuši ģimenes ligzdu, lai ļautu vecākiem izbaudīt un atklāt vienam otru no jauna, kā arī uzstādīt jaunus dzīves mērķus un izaicinājumus.

Dzīves jēga

Pēdējā laikā aizvien vairāk un vairāk jauni cilvēki mokās un cieš no tā, ka neredz savai dzīvei jēgu, tā šķiet bezmērķīga, un pat piecelties no rītiem nav tas vieglākais uzdevums, jo kāda jēga? Rutīna un ikdiena ierauj sevī un esam nelaimīgas un neapmierinātas ar savu dzīvi. Tiek apmeklētas universitātes, prakses vietas un būvēta karjera, jo ''tā vajag''. Plaši tiražētais jaunības kults liek mums apreibināties un ballēties līdz rītam, jo jaunība taču esot jāizbauda. Tikai kurā mirklī tad tā jaunība beidzas?

Būt mātei divdesmitgadnieces vecumā – tas vairumā gadījumu uzreiz piešķir jēgu dzīvei, karjerai, naudas pelnīšanai, labu attiecību nodrošināšanai. Tu nekad pa īstam necietīsi no vientulības, jo tava bērna smaids vienmēr liks pasmaidīt arī pašai.

Beznosacījuma mīlestība

Mātes loma nāk ar neaizmirstamu pieredzi, jo mēs varam pa īstam izjust, kā tas ir – izjust īstu beznosacījuma mīlestību. Tās ir sajūtas, kuras nekad nevarēs ne izstāstīt vai izskaidrot tie, kas nav tādas pieredzējuši. Mātes un bērna mīlestība ir tīra un bez nosacījumiem. Bērns mīl tevi, par to, ka tu viņam esi un otrādi.

Personiskās pieredzes

Savā pieredzē dalās Inga, kurai mazulis piedzima divdesmit četru gadu vecumā: "Es domāju svarīgs aspekts bija tas, ka jau pirms grūtniecības rūpējos par savu ķermeni, daudz sportoju un jogoju. Arī gaidību laikā gāju uz vingrošanu pie fizioterapeita un apmeklēju jogas nodarbības. Un tieši grūtniecības laikā īpaši domāju, ko ēdu, ko lieku savā ķermenī iekšā, jo sapratu, ka viss caur mani nonāks pie bērniņa, tāpēc ēdu daudz veselīgāk kā tagad vai pirms grūtniecības. Līdz ar to jau trīs dienas pēc dzemdībām biju iepriekšējā svarā. Bērniņa barošana un nēsāšana uz rokām, daudzās stundas pavadot staigājoties ar ratiem, tā visa ir krietna slodze organismam, muskuļi dabiski atgūst tonusu pēc dzemdībām. Mazuli baroju septiņus mēnešus un mans svars tikai kritās! Biju vēl labākā formā kā pirms grūtniecības! Es esmu dzīvs piemērs tam, ka alkohols un draņķi, ko izslēdzam no ēdienkartes, kamēr gaidām un barojam bērniņu, palīdz gan ķermenim, gan ādai. Bet bez fiziskajiem ieguvumiem, vēl, manuprāt, bērniņš ir ļoti palīdzējis sakārtot prioritātes, kam vispār dzīvē pievērst uzmanību, kam nē, ko laist sev klāt un ko nelaist. Esmu iemācījusies, piemēram, darbu neuztvert īpaši personīgi, saprotot, ka tas ir tikai darbs, kas ir nieks salīdzinoši ar bērniņu.

Agnese, kura nu jau gaida otro bērniņu un ir tikai divdesmit piecus gadus veca, stāsta: "Man jau laikam šķiet, ka vislielākā priekšrocība ir tā, ka ir gana daudz enerģijas, lai apskraidītu pasauli kopā ar bērnu. Nu, protams, es arī nogurstu, bet domāju, ja man būtu pāri trīsdesmit, tad nogurtu daudz vairāk. Man arī ir vairāk motivācijas gan studēt, gan strādāt. Arī ceļošana neliekas nekas traks. Iespējams, ka vienkārši pagaidām man komforts nav prioritāte, tāpēc arī ir vairāk gan piedzīvojumu, gan izbraukumu. Un nevar aizmirst to, ka jaunībā draugu loks ir lielāks, mazais iemācās socializēties un ir komunikabls! Man jau liekas, ka būt jaunai mammai ir tikai pozitīvi, nevaru iedomāties nevienu mīnusu!"

Tags

Bērni Dzīve Ģimene
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form