Konkurence, neuzticība un sevis izsmelšana. Kas liecina par toksisku draudzību
Foto: Shutterstock

Draugi ir viena no svarīgākajām dzīves sastāvdaļām. Tie ir plecs, uz kura paraudāt grūtā brīdī, tie ir padoms, kuru saņemam īstajā laikā un vietā, tie ir cilvēki, ar kuriem kopā iegūtas labākās dzīves atmiņas. Tāpat tie palīdz mums nekļūt vientuļiem un pārvarēt jebkuru šķērsli, kas stājies ceļā uz mērķi. Tomēr nereti arī savus tuvākos draugus, kas kļuvuši par ģimeni, vēlamies redzēt labākus, nekā tie ir patiesībā.

Dažkārt draudzības tiek lolotas vairāku gadu garumā, tāpēc šķiet, ka visiem līdzekļiem jācenšas draudzības saites uzturēt un saglabāt. Taču, laikam ejot, mums pieaugot un mainoties, pārvēršas arī mūsu draudzība, un nereti tas notiek uz sliktāko pusi. Kāds draugs, kas iepriekš bijis kopā ar tevi katrā tavā dzimšanas dienā, aizmirst tev nosūtīt apsveikumu. Kāds cits, kurš solījumu laušanu kādreiz uzskatīja par lielāko draudzības noziegumu, pats vairs nespēj tos turēt. Bet vēl kāds, kas ne reizi neatteica lūgumam pēc palīdzības, nu prot tikai pats lūgt, nevis dot.

Šie ir tikai daži veidi, kā, iespējams, ir izmainījusies daža laba tava draudzība un kas liecina par veselīgas draudzības pārvēršanos par toksisku. Un lai tu sevi neizdedzinātu, mēģinot saglābt jūsu attiecības, ir svarīgi atpazīt pēc iespējas vairāk toksisku draudzību pazīmes. Tāpēc, iedvesmojoties no portāla ''Women's Health Mag'', iepazīstinām ar pazīmēm, kas par tādu var liecināt.

Tu draugam vairs neuzticies


Jebkuras attiecības mūsu dzīvē ir balstītas uz uzticību, bet ja tev ir sajūta, ka nespēj uzticēties savam tuvākajam draugam, kādēļ šādas attiecības vispār turpināt. Uzticība sevī ietver ne tikai personisku atklāšanos otram, bet arī solījumu pildīšanu. Taču, ja tu vairs netici, ka draugs spēs izpildīt tik šķietami vienkāršu solījumu, kā piemēram, tevis aizvešanu uz lidostu, tā ir zīme, ka jūsu attiecībās kaut kas nav kārtībā.

Protams, arī uzticību mēdz ietekmēt cilvēciskie faktori – personīgie apstākļi, neplānoti notikumi u.tml. Tomēr, ja draugs tevi pieviļ regulāri, ir grūti saglabāt empātiju, otram jau atkal piedot solījuma laušanu un turpināt uzturēt šādu draudzību.

Tags

Attiecības Draugi

Comment Form