Nesavtīgas rūpes par otru: Anete un Gustavs – jaunieši, kurus 'nesalauž' dzīves grūtības
Foto: Privātais arhīvs

"Viss riņķo starp mums abiem diviem. Dzīvīte grozās tikai šeit," sarunas laikā min divdesmitgadīgā jauniete Anete Zobena, kura jau vairāk kā pusgadu par savu miera ostu uzskata dzīvoklīti, kurā ērti iekārtojusies ar savu draugu, kādreizējo BMX braucēju Gustavu Pētersīli, kuru tagad dzīves likstas piespiedušas dienas pavadīt ratiņkrēslā. Neskatoties uz to, ka viņu ikdienas ritējums nav tāds kā vairumam jauniešu, viņi ir laimīgi. Kā prast atrast pozitīvo un patīkamo, neskatoties uz dzīves sagādātajām grūtībām? Savā stāstā dalās Anete un Gustavs.

Anete šobrīd Latvijas Universitātē mācās par sociālo pedagogu, bet Gustavs savas zināšanās gūst e-biznesa un loģistikas sistēmu pasaulē. Jāsaka, ka šobrīd abiem jauniešiem dzīvē viss teju sakārtojies pa plauktiņiem. Dienā, kad nodevāmies sirsnīgām sarunām, Anete uzsākusi savas darba gaitas, strādājot kafejnīcā. Arī Gustavam gandrīz, gandrīz kārots un ar profesijas izvēli saistīts darbs rokās, un lielais pluss – darbu būs iespējams padarīt no mājām.

Vaicāta, kā abi iepazinušies, Anete smejoties skaidro it kā pašsaprotamo: "Viņš brauca ar BMX, es biju čiepa, kas seko līdzi visiem smukiem puišiem uz riteņiem." Tomēr viņu mīlestība (gluži tāpat kā vēl daudzas mūsdienās) aizsākās, pateicoties 21. gadsimta ērtībām jeb sarakstēm internetā. Viņa sportistu aicinājusi uz Smilteni – vietu, ko sauca par mājām – bet Gustavam mūždien bijuši treniņi, turklāt viņa visa dzīve vairāk vai mazāk saistījusies ar Rīgu, kas tomēr ir vairāk nekā 100 kilometru attālumā. Toreiz sapnis par attiecībām šķita visai nereāls.

Visai negaidīti izvērsās 2013. gada 23. februāris. Kleistu BMX trasē talantīgais braucējs Gustavs Pētersīlis guva smagu traumu – piektā kakla skriemeļa lūzumu. Gustavam bija jāaprod ar domu par dzīvi ratiņkrēslā.

Uzzinājusi nepatīkamos jaunumus, Anete ļoti pārdzīvojusi: "Pārdzīvoju, raudāju, uzrakstīju viņam...Viņš man neatbildēja kādus trīs mēnešus. Pēc tam izrādījās, ka viņš vienkārši man nevarēja atbildēt," atminas Anete. Kad Gustavs atguva savas prasmes, abi sāka uzturēt kontaktu. "Patikām, patikām, bet Gustavs man kādas piecas reizes atteica pastaigas, tad vienkārši saņēmos, atbraucu un viss," par attiecību aizsākumiem stāsta jauniete.

"It kā jau gribējās aizbraukt agrāk, bet es pēc dabas tāds kautrīgs biju. Esmu vēl joprojām. Un kautrējos arī pēc traumas," stāsta puisis, skaidrojot, ka tad, kad pastāstījis draugiem par Aneti, viņi pamudinājuši jauno puisi rīkoties. Abi sākuši tikties regulāri.

Interesanti, ka viņu attiecībās maģiskais cipars ir pieci. 5. aprīlī abi tā pa īstam sākuši draudzēties, 5. jūlijā pāris saderinājies un plāno, ka arī kāzas kādudien varētu būt 5. datumā. Tomēr tas neattur jau tagad katru piekto mēneša datumu atzīmēt kā svētku dienu.

Source

DELFI Viņa

Tags

Attiecības Lasāmgabali
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form