Slēptais urķētājs jeb Kā viens zemisks un rupjš darbinieks ietekmē visus pārējos
Foto: / cc

Pat senais teiciens, ka viens sabojājies ābols var piesārņot veselu grozu, rāda acīmredzamu priekšzīmi. Tā notiek ne tikai ar āboliem, bet arī neskaitāmās darba vietās, kur viens zemisks un rupjš darbinieks, var negatīvi ietekmēt savus pārējos kolēģus. "Viņa" pēta, kādus procesus šis nekrietnais amata veicējs rada, bojājot jau tā nereti līdz baltkvēlei piesātināto vidi, kurā atrasties nevēlas neviens.

Iedomājies situāciju, kad viens konkrēts darbinieks spēj "izvest no pacietības" visus pārējos – šis darbinieks ir ne tikai zemisks, rupjš un pat dēvējams par ļaunu, bet savās darbībās drīzāk piekopj slēpto lomu. Ir smalka robeža starp to, kurš terorizē kādu, un ikdienas nekrietno kolēģi, kas slepus veido scēnas, riebj pārējiem un par to neuzņemas nekādu atbildību. Vēl vairāk šī slēptā un zemiskā darbinieka rīcība parasti ietekmē kolēģus, augstāka ranga vadītājus, darba devējus un pat tieši nesaistītus cilvēkus, piemēram, piegādātājus.

Portāls "Psychology today" norāda, ka vairāki pētījumi parāda pārsteidzošus un destruktīvus efektus, ko "slēptie urķētāji" var panākt. Svarīgi saprast, ka viņi savu nepatiku neizrādīs skaļi, bet drīzāk izvēlēsies citus taktikas veidus, piemēram, ignorējot konkrētu kolēģu, raidot naidīgus skatienus vai it kā aizmirstot iekļaut kādu no kolēģiem e-pasta sarakstēs, kas ir nozīmīgas visiem. Pētījumi liecina, ka šādas slēptās formas ir tikpat kaitīgas kā ārēji redzams terors, apsaukāšanās, nosodījums un kontrole.

Iedvesmojoties no portāliem "Psychology today", "Forbes" un "The balance careeers", apkopojam dažādus faktorus, ko ietekmē rupjš kolēģis darba kolektīvā, kā arī – iespējamo rīcības plānu, kas palīdzētu situāciju uzlabot.

Tags

Attiecības Emocionāla vardarbība Karjera

Comment Form