Attiecību bieds – krāpšana. Kāpēc sievietes un vīrieši izvēlas neganto pieredzi
Foto: Shutterstock

Laulības pārkāpšana, uzticības pārraušana un otra nodošana ir biedējošas attiecību krīzes, tomēr neskaitāmi pāri ar tām saskaras regulāri. Jāpiebilst, ka visbiežāk nodevīgo soli spert izvēlas vīrieši, tomēr arī sievietes meklē veidus, kā gūt jaunas un piesātinātas emocijas.

Ņemot vērā portālos "Women's Health", "Verywell Mind" un "Psychology Today" rakstīto, apkopojam iemeslus, kāpēc gan sievietes, gan vīrieši izvēlas krāpt savu laulāto vai dzīvesbiedru, ņemot vērā arī "Viņa" lasītāju pieredzes. Skaidrs ir viens – iemeslu, kāpēc cilvēki sper šādu soli, ir daudz vairāk nekā varam iedomāties.

Kāpēc attiecībās iezogas krāpšana?

Parasti tiek minēti divi problēmas iemesli – pats indivīds vai attiecības, no kuriem rodas neuzticība un tiek sperti sānsoļi. Tomēr ir jāveic pamatīgs izpētes process, lai saprastu, kāpēc krāpšana ienākusi konkrētajās attiecībās. Piemēram, sievietei jau pirms precēšanās bijušas šaubas par attiecību nākotni, savukārt vīrietis neizjūt pietiekamu uzmanību, jo tā vairāk pievērsta bērniem.

Arī dzimumam ir pietiekami liela nozīme. Vīrieši, kuriem ir mīlas afēras, parasti vairāk meklē seksuālu kontaktu vai uzmanību. Tas tiek skaidrots ar viņu mīlestības izpaušanu izteiktāk fiziskā, nevis emocionālā veidā, kā arī ar augstāku testosterona līmeni. Ja otra pusīte bieži noraida vēlmi pēc intīma kontakta, vīrietis to var uztvert kā faktu, ka vairs viņu tik ļoti nemīli.

Savukārt sievietes nereti izvēlas krāpt savus laulātos, lai tādā veidā aizpildītu emocionālo tukšumu, kas valda attiecībās. Viņu vēlme ir būt iekārotām un lolotām. Dažkārt sievietes krāpšanas procesu izmanto kā pārejas periodu, piemēram, viņas patiesi vēlas šķirt laulību, un šī afēra palīdz to panākt.

Tomēr atklāt patiesos iemeslus nodevības veikšanai ir patiesi sarežģīti. Eksistē desmitiem skaidrojumu, kas varētu likt pievērsties krāpšanai, piemēram, izvairīšanās no konfliktiem, laulība bez seksuāla kontakta, iedomība, atriebība, finansiāla spriedze, hormonālas izmaiņas un citi. Turklāt tikpat liela nozīme ir tam, kāda ir dinamika attiecībās, kā tās veidojušās un ko pieredzējušas.

Source

DELFI Viņa

Tags

Attiecības Attiecības ģimenē Bailes no attiecībām Laulība Mīlestība
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form