Iemācies atpazīt pirms ir par vēlu – pazīmes, kas liecina par emocionālo vardarbību attiecībās
Foto: Shutterstock

Attiecību sākumā, kad skatu uz reālo dzīvi aizmiglojušas rozā brilles, ir grūti atpazīt partnera patieso dabu. Mīļotā vārdi, rīcība un izvēles var šķist kā rūpes par tevi, par jūsu attiecībām. Tomēr nereti viss nav tik rozā kā rādās, un, iespējams, tavs partneris ir neviens cits kā emocionāls varmāka.

Emocionālā un psiholoģiskā vardarbība attiecībās tiek izmantota, lai otru ievainotu un spētu viņu kontrolēt. Neskatoties uz to, ka šis vardarbības veids uz upura miesas neatstāj zilumus vai citas fiziskas pazīmes, tas nebūt nav mazāk bīstams. Turklāt emocionālie varmākas visbiežāk ir ļoti viltīgi un savu manipulēšanas mākslu ir izkopuši tik tālu, ka viņu partneris pamana, ka kļuvis par upuri vien tad, kad jau no attiecībām izkļūt ir šķietami neiespējami.

Varbūt arī tev radušās aizdomas, ka attiecības ir emocionāli vardarbīgas vai varbūt tādās ir kāda tava paziņa, iedvesmojoties no portāliem ''Health'' un ''Cosmopolitan'', iepazīstinām ar pazīmēm, kas var liecināt par psiholoģisko vardarbību attiecībās.

Tev bail ar partneri runāt

Ikviens par savām attiecībām ar mīļoto var daudz uzzināt, vērojot ne tikai partnera uzvedību, bet arī izvērtējot savas sajūtas. Piemēram, varbūt tev ir bail ar mīļoto runāt par kādu konkrētu tematu, jo baidies no viņa reakcijas. Tas ir vēl sarkanais signāls, ka kaut kas nav kārtībā.

Spēja atklāti runāt ir svarīga ne tikai tavai mentālajai veselībai, bet arī partnerattiecībām. Ja tev jau iepriekš ir nojauta, ka sakāmais sadusmos partneri, tas norāda uz to, ka esi psiholoģiski vardarbīgās attiecībās.

Tags

Attiecības Emocionāla vardarbība Mīlestība Vardarbība

Comment Form