Sociālo tīklu lietošanas kļūdas, kas var maksāt darbu
Foto: Shutterstock

Atceries – tavi sociālo tīklu konti ir sava veida paplašinājums tam, kas tu esi. Tas, kas atšķir labu darbavietu no lieliskas, ir tas, cik labi saderi ar uzņēmuma atmosfēru. Darba devēji meklē sava uzņēmuma kultūrai atbilstošus darbiniekus un, lai izdarītu pareizo lēmumu, pārbauda tavu izglītības un darba vēsturi, kā arī mūsdienās daudzi ļoti rūpīgi izvērtē potenciālo kandidātu sociālo tīklu kontus. Lai arī tie atsevišķos gadījumos var būt liels ieguvums, tikpat labi tie var arī pilnībā iznīcināt tavas izredzes iegūt kāroto darbu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

''Tavi sociālo tīklu konti atspoguļo to, kur atrodies savā karjeras ceļā un kā tu sevi parādi pasaulei,'' portālā ''Reader's Digest'' skaidro karjeras eksperte Vikija Salemi. ''Konti var pozitīvi ietekmēt tavu kā darba meklētāja statusu, ja publicē lietas, kas parāda tevi no labākās puses,'' viņa stāsta. ''Savukārt, ja tu pastāvīgi publicē pārāk kritisku, izsmejošu, tavu tēlu graujošu informāciju, tas neko labu par tevi nestāsta brīdī, kad darba devējs aplūko tavu sociālo tīklu kontus, lai iegūtu pilnīgāku priekšstatu par tevi kā potenciālo darbinieku.''

Protams, tā nav katrā darba vietā, bet arvien vairāk darba devēju iespējamo darbinieku sociālo tīklu kontos meklēt kādus sarkanos signālus. Viņi to dara, lai ne tikai iegūtu priekšstatu, kāda tu esi, bet arī lai mēģinātu izprast tavu uzvedību profesionālajā vidē. Jāpiebilst, ka izdarības sociālajos tīklos kādam var arī laupīt darbu, tāpēc, tos izmantojot, vienmēr pirms jebkāda ieraksta vēlams septiņas reizes nomērīt un vienreiz nogriezt. Turpinājumā vari iepazīties ar kļūdām sociālo tīklu lietošanā, kas var sabotēt tavu karjeru.

Neatstāj novārtā fotogrāfijas, kurās esi atzīmēta

Kaut arī tava labākā draudzene, ''Facebook'' vai ''Instagram'' publicējot video, kurā dziedi karaoki, un atzīmējot tevi, neko ļaunu nedomāja, rūpīgi jāuzmana tas, kādos ierakstos tu tiec atzīmēta. Ja tev šķiet, ka tas, ka atzīmi noņemsi, būs rupji un draudzene apvainosies, vari viņai paskaidrot, ka šobrīd meklē jaunu darbu vai varbūt esi uzsākusi jaunas darba attiecības un nevēlies, lai kāds sociālo tīklu ieraksts tev visu izbojātu. Tā tu gan rūpēsies par savām attiecībām ar draugiem, gan nodrošināsies, ka citu neapdomība tev nemaksā darbu.

Sociālo tīklu lietošanas kļūdas, kas var maksāt darbu
Foto: Josh Rose / cc

Neaizmirsti ik mēnesi pārbaudīt privātuma iestatījumus

Sociālie tīkli ir strauji mainīga nozare, un līdz ar to samazinās tava kontrole pār savu saturu. Lai arī tu vienmēr vari izmainīt savus privātuma iestatījumus, tev regulāri jāseko līdzi tam, kas citiem ir redzams un kā tu izskaties ''Google'' meklētājā. ''Atceries, ka tas, kas šodien ir privāts, iespējams, rīt tāds jau vairs nebūs, ņemot vērā to, kā konkrētā platforma izmanto tavu informāciju. Tāpēc vienmēr ir jābūt lietas kursā par to, ar ko dalies un ko publicē. Tāpat atceries, ka visas darbības publiskā lapā ir redzamas visiem – lai arī pašsaprotami, tomēr daudzi par to piemirst,'' uzsver Salemi.

Tags

Izaugsme Attiecības Bezdarbs Facebook Instagram Karjera Sociālie tīkli
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form