Ģimenes dzīve, darba rutīna, sarežģījumi attiecībās un nepārtraukta sevis izsmelšana var novest pie pamatīga disbalansa jeb līdzsvara zuduma. Kā reiz teicis Alberts Einšteins, dzīves balanss līdzinās braukšanai ar divriteni, lai to saglabātu ir jābūt kustībai uz priekšu. "Viņa" pēta – kas īsti ir dzīves balanss, kā tas izpaužas, kā arī apkopojam vairākus noderīgus ieteikumus līdzsvara atgūšanai.

Portāla "Psychology today" eksperti skaidro, ka nereti cilvēki mēģina "noķert" ideālo balansu, klausoties citos un mēģinot atkārtot paveikto. Tomēr ir jāsaprot, ka katram līdzsvars dzīvē var ienākt citādākā veidā – vienam palīdzēs plāna un mērķu izvirzīšana, citam atliks dienu atpūsties vienatnē. Pašos pamatos līdzsvars tiek salīdzināts ar mirāžu, jo tuvāk tai tiksi, jo balanss šķitīs vēl trauslāks un nepieejamāks.

Tāpat dzīves līdzsvars tiek pielīdzināts kaut kam, ko nevaram iegūt – tā drīzāk ir apzināšanās, ka nekas dzīvē nav stabils, bet norit nepārtrauktā kustībā. Jau brīdī, kad pieņemsi šo faktu un vairs necentīsies ieturēt disciplinētu līdzsvaru, notiks pirmās izmaiņas. Savukārt, jo ciešāk centīsies kontrolēt, jo sarežģītāks kļūs process. Eksperti šo sajūtu salīdzina ar "grožu atlaišanu" un harmonijas iedvešanu savā ikdienā – galvenais ņemt visu ar vieglu sirdi un prātu.

Viens no lielākajiem veselīga balansa traucēkļiem ir negaidīti pavērsieni vai notikumi, kas izjauc līdzsvaru. Tomēr arī tādiem ikdienā ir jābūt. Ir svarīgi saprast, ka dzīves līkloči norit nepārtraukti, lielākā vai mazākā mērā – kad pieņem šo faktu, tad satraukumam vairs nepiemīt tik liels spēks. Atslēga uz līdzsvaru ir arī māka pielāgoties situācijām, prasme uztvert tās mierīgāk, nekā citi. Svarīgi ir arī visas dzīves jomas veidot paralēli viena otrai, piemēram, ilgtermiņā sarežģījumus var veicināt vēlme mājās par darbu nerunāt – saprotams, ka visam ir savas robežas, tomēr tava ģimene var būt liels emocionālais atbalsts arī darba jautājumos.

Balanss starp visām dzīves jomām iet roku rokā ar kontroli. Tomēr tai nevajadzētu būt pārlieku izteiktai un iegrožotai noteiktos rāmjos. Tev noderēs vairāki "Psychology today" ekspertu ieteikumi, kas noderēs līdzsvara atgūšanai.

Tags

Attiecības Attiecības ģimenē Dzīve Ģimene Pašizziņa

Comment Form