Sākas pieteikšanās starptautiskajam hakatonam 'Women. Technology. Sustainability.'
Foto: Publicitātes foto

Ieviešot jaunu tradīciju par godu Starptautiskajai sieviešu dienai, marta vidū norisināsies jau otrais ikgadējais hakatons "Women. Technology. Sustainability." ar mērķi veicināt sieviešu aktīvāku iesaisti tehnoloģiju nozarē. Pasākumu nedēļa sāksies ar hakatona atklāšanu pirmdien, 8. martā, turpinoties ar meistarklasēm visas nedēļas garumā, informē ''Riga TechGirls'' pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Hakatons "Women. Technology. Sustainability." apvienos start-up dibinātājas ar nozares ekspertiem, lai darbotos kopā un palīdzētu izveidot, attīstīt jaunas idejas, kā arī sagatavoties produktu un pakalpojumu ieviešanai. Tas ir atvērts dalībniekiem no visiem pieredzes līmeņiem, un organizatori īpaši iedrošina pieteikties tos dalībniekus un dalībnieces, kuriem tā būs pirmā hakatona pieredze.

Lai piedalītos hakatonā, nepieciešams formulēt savu ideju par risinājuma prototipu, ko vēlētos mēģināt izveidot 48 stundu laikā, aicinot citus tai pievienoties; vai arī dalībnieki var izpētīt citu iesniegtās idejas un pieteikties kāda cita komandā. Lai piedalītos hakatonā, nepieciešami 4–8 komandas dalībnieki.

Pieteikšanās atvērta līdz 12. martam. Pieteikties vari, klikšķinot šeit.

Hakatona nedēļa sāksies pirmdien, 8. martā, plkst. 18.00 ar atklātu diskusiju par sieviešu iesaisti tehnoloģiju nozarē, kam sekos atklātas darbnīcas visiem interesentiem nedēļas laikā. Pats hakatons sāksies piektdienas vakarā un ilgs 48 intensīvas stundas līdz pat svētdienai. Paredzams, ka pasākumā piedalīsies vairāk nekā 200 dalībnieku no visas Baltijas, un darba valoda būs angļu.

Hakatona dalībniekiem būs iespēja šo 48 stundu laikā konsultēties arī ar vairāk nekā 50 dažādu jomu ekspertiem – sākot no inženieriem līdz juristiem, mārketinga vai ilgtspējas ekspertiem, dizaineriem un citiem, lai lūgtu viņu padomu, atsauksmes vai zināšanas, kas var palīdzēt idejas attīstībā.

"Hakatonā mūsu mērķis ir koncentrēties uz jaunu ideju, prototipu un risinājumu veidošanu ar ilgtspējas ievirzi. Galvenais mērķis ir nodrošināt drošu, labi organizētu un viesmīlīgu vietu sievietēm, lai viņas varētu veiksmīgi izmēģināt hakatona pieredzi, dalīties idejās un satikt līdzīgi domājošus cilvēkus," uzsver ''Riga TechGirls'' vadītāja Anna Andersone.

Šobrīd, kad ikviens no mums cenšas pielāgoties jaunajai pasaulei, mūsu mērķis ir arī uzlabot līdzšinējo pieeju un atrast labākus veidus, kā strādāt, veidot un dzīvot nākotnē. Ir svarīgi izmantot pašreizējo brīdi, lai radītu labākus risinājumus ilgtermiņā, tāpēc hakatons aicina dalībniekus domāt par idejām sešās ilgtspējas vertikālēs:

  • Vides ilgtspēja un ''Green Deal'' (aprites ekonomika un dati);
  • Pshiholoģiskā ilgtspēja (emocionālā veselība un labklājība);
  • Motivācijas ilgtspēja (saglabāt motivāciju attālinātā darbā);
  • Attālinātais darbs (vides ietekme);
  • Vadības ilgtspēja (rīki, idejas un risinājumi ilgtspējīgai biznesa vadībai ar emocionāli iztukšotiem darbiniekiem un vadītāju);
  • Enerģijas un inženierijas ilgtspēja.

Hakatonu "Women. Technology. Sustainability." organizē organizācija ''Riga TechGirls'' un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra. Hakatonu atbalsta ''TechHub Riga'', ''Accenture'' un ''Printify''. Hakatons ir atvērts ikvienam interesentam, neatkarīgi no dzimuma, ģeogrāfiskās atrašanās vietas vai pieredzes līmeņa.

''Riga TechGirls'' ir pirmā organizācija Latvijā, kuras mērķis ir iedvesmot un izglītot sievietes apgūt programmēšanas pamatus un attīstīt digitālās prasmes, kā arī pievienoties tehnoloģiju jomai. Plašāka informācija mājaslapā.

Tags

Riga TechGirls Accenture Informācijas tehnoloģijas Izglītība Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra Sievietes
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form

Luminor biznesam