Aizbraucu uz Ēģipti un paliku. Latvietes ceļš līdz pasaules nirēju topa virsotnei
Foto: Privātais arhīvs

Viņa devās uz Ēģipti, lai pavadītu tur nedēļu, ciemojoties pie sava mīļotā vīrieša, bet galu galā Dahabā nodzīvoja sešus gadus un kļuva par vienu no vadošajām brīvās niršanas sportistēm pasaulē. Tā īsumā varētu izklāstīt Beatas Grickevičas ceļu uz pasaules nirēju topa virsotni. Augusta beigās viņa uzstādīja jaunu Latvijas rekordu vienā no šī sporta veida disciplīnām un neilgi pēc notikušā piekrita uzticēt savu stāstu arī "Viņa" lasītājiem.

Brīvā niršana, ko nereti arī latviešu valodā atpazīst pēc sporta veida angliskā nosaukuma "free diving", ir niršanas veids, kura pārstāvji neizmanto ekipējumu, kas ļauj elpot zem ūdens, bet gan ilgstoši aiztur elpu. Beata norāda, ka Latvijā par šo sporta veidu runā maz, tas arī netiek dāsni sponsorēts, tāpēc treniņus un dalību sacensībās nākas apvienot ar instruktores darbu. Tāpat jāpiebilst, ka Beata paralēli darbam un sportam audzina arī meitu. Tieši meita viņu motivē nepadoties un sasniegt jaunas virsotnes.

Beatas kolēģis un draugs, "Fitness ABC" vadītājs Viesturs Saldavs viņu raksturo kā ļoti enerģisku un spēcīgu cilvēku. "Pirmais, kas man nāk prātā ir, ka tad, kad Beata strādā ar cilvēkiem, viņa izrāda sievišķas rūpes un mātišķas rūpes, bet viņa ir arī stingra, varbūt pat stingrāka par mani," teic fitnesa entuziasts. Beata apmeklē arī viņa vadītos brīvdabas treniņus. Saldavs norāda, ka viņa ir viena no spēcīgākajām nodarbību apmeklētājām, un uzreiz esot redzams, ka sportiste ir ļoti labā formā.

Saldavs stāsta, ka Baltijas labākā brīvās niršanas sportiste ir ļoti enerģiska ne tikai sportā, bet arī ikdienā. Beata katru rītu vadā savu meitu uz skolu, strādā, kā arī ir profesionāla sportiste, kuras karjera prasa regulāru uzturēšanos ārpus Latvijas.

Pēc sešiem Ēģiptē pavadītiem gadiem Beata ir atgriezusies Latvijā, kur strādā par brīvās niršanas instruktori, mācot cilvēkus nirt baseinā, kā arī, vadot apmācības atklātās ūdenstilpnēs gan Latvijā, gan ārpus tās. Paralēli tam viņa ir arī aktīva sportiste – 26. augustā Beatai izdevās labot Latvijas rekordu, laižoties ūdenī, turoties ar rokām pie troses. Viņa ienira 76 metru dziļumā. Savukārt šajā nedēļas nogalē viņa apmeklēs arī sacensības Grieķijā, šoreiz gan glābējas, nevis dalībnieces lomā.

Ar Beatas piedzīvojumiem un sasniegumiem ir iespējams iepazīties arī viņas "Instagram" un "Facebook" kontos.

Tags

Lasāmgabali Sievietes

Comment Form