Foto: RTU topošo dizaineru izaicinošais veikums modes skatē
Foto: RTU publicitātes foto, Ieva Leiniša

Rīgas Tehniskās universitātes Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Dizaina tehnoloģiju institūta (DTI) tērpu skatē "Ķīpsalas pavasaris 2019", kas 9. aprīlī norisinājās Ķīpsalā, topošās dizaineres iepazīstināja ar savām tērpu kolekcijām. RTU un uzņēmumu apbalvojumus kopumā saņēma septiņu kolekciju autores. Modes skates tēma šogad bija "No izaicinājuma līdz provokācijai", informē organizatori.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

DTI studentu modes skatē, kas notika jau 15. gadu pēc kārtas, ar savām kolekcijām iepazīstināja bakalaura profesionālo studiju programmas "Materiālu tehnoloģija un dizains" apģērbu dizaina specializācijas 3. un 4. kursa studentes. Skatītāju uzmanībai tika nodotas arī četras vieskolekcijas no DTI sadarbības partnera – Rostovas Dienvidu Federālās universitātes (Krievija).

Skates noslēgumā balvas studentēm pasniedza gan uzņēmumu pārstāvji, gan RTU mācībspēki. SIA "Solution" valdes locekle Ginta Ozoliņa balvas pasniedza trim topošajām modes māksliniecēm – 1. vietu par kolekciju "Another Struggle" piešķirot Ramonai Krūklei, 2. vietu par kolekciju "Balāde par negaisu" – Unai Vagalei, bet 3. vietu par kolekciju "Vēsais izaicinājums" – Diānai Grenevicai.

Balvas no "Burdas", kuras pasniedza Gunta Brūmane, saņēma Alīna Skarule (kolekcija "-") un Ramona Krūkle (kolekcija "Another Struggle"). SIA "Milzu!" – RTU absolventu balva piešķirta vieskolekcijas "Zabava" autorei Ksenijai Lazarenko. Savukārt DTI Materiālu tehnoloģiju un dizaina balvu par kolekciju "Liedagā" saņēma Kristīne Zariņa, bet DTI balvu saņēma Nadīna Poga un Marta Cimdiņa par kolekciju "Collision".

Galerijā apskati RTU studentu veikumu!

Modes skates tēma kolekciju autorēm savos tērpos ļāva atklāt jauniešiem būtisko, ielūkoties sajūtās, izaicinājumā un attieksmē, kas bieži robežojas ar provokāciju. Būt tērpu dizainerim šodien nozīmē spēju ieskatīties dzīves, vides un ražošanas norisēs dziļāk, analizēt tās, veidot cilvēka vizuālo tēlu, ietverot modes aktualitātes, tehnoloģiskās iespējas un mākslinieciskās izpausmes.

Savukārt šajā galerijā skati vieskolekcijas!

Skatē piedāvātais apģērbu dizains simbolizē jauno dizaineru izvēli, lēmumus un izaicinājumus. Tēma vienlaikus ietver gan smalku diskrētumu, gan indivīda iekšējos pārdzīvojumus, gan norises plašākā sabiedrībā, saglabājot dizaina pamata būtību – mākslinieciskā un estētiskā apvienojumu ar funkcionalitāti un tehnoloģiju.

Plašāku informāciju meklē šeit.

Tags

apģērbus Garderobe Iedvesma Ķīpsala Modes tendences Rīgas Tehniskā universitāte
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form