Kad siksniņkurpes atkal berž kājas: noderīgi padomi kurpju ievalkāšanai
Foto: Shutterstock

Ir vasara – kad plīvo kleitas un kājās beidzot var vilkt krāsainas siksniņkurpes, kas tik daudzus mēnešus nogaidījušas skapī vai kārdinoši uzrunājušas veikalu plauktos. Taču ikviena sieviete zina – lai cik skaisti kurpes izskatītos, bieži vien dzīvē problēma ir viena: jo vairāk siksniņu un dažādu dekoratīvo elementu, jo lielāka iespējamība, ka kurpes berzīs vismaz līdz brīdim, kad tās iestaigās. Ko darīt, lai izbēgtu no tulznām? Ar noderīgiem padomiem dalās "Euroskor" veikala vadītāja Liāna Graudiņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Pirmkārt, iegādājoties apavus, noteikti jāpievērš uzmanība to materiālam – dabīgas ādas kurpes daudz vieglāk piemērosies konkrētas kājas īpatnībām, tās var pastiept, ja kādā vietā ir, piemēram, par šauru, turklāt kvalitatīvi un kopti ādas apavi kalpos vairāku gadu garumā," norāda Liāna Graudiņa. "Tāpat vasarai lieliska izvēle būs kurpes no auduma, īpaši jauniešiem – tās elpo, ir ļoti ērtas un krāsainas, turklāt par salīdzinoši zemāku cenu."

Kur vairāk siksniņu, tur lielāka iespējamība, ka kurpes var noberzt. "Te talkā var ņemt vairākus mājās esošus līdzekļus, piemēram, bērnu ziepes vai sveces un ar tām ierīvēt kurpju siksniņas no iekšpuses," stāsta Graudiņa.

"Reizēm siksniņkurpes mēdz berzt vietās, kur siksniņas ir savienotas, sasietas mezglos vai rada kādus citus nelīdzenumus – tādā gadījumā apavus var viltīgi uzlabot, neērtajās vietās no iekšpuses ielīmējot ādas loksnītes," iesaka Graudiņa.

Arī tad, ja apavi kādā vietā, piemēram, maliņā šķiet par cietu un tāpēc riskē sarūpēt tulznas, risinājums var būt pavisam vienkāršs – ar ēdamkaroti rūpīgi izberzējiet konkrēto vietu, tādējādi to padarot mīkstāku. Talkā var ņemt arī nelielu āmurīti un uzmanīgi izdauzīt konkrētās apavu vietas vai siksniņas.

"Ja kurpes berž papēdī, visbiežāk tas nozīmē, ka konkrētais papēdis vienkārši kājai ir par dziļu. Arī šo problēmu var viegli atrisināt, ieliekot papildus papēdīti," norāda apavu eksperte. Viņa skaidro, ka mūsdienās arī veikalos tiek piedāvāti dažādi apavu aksesuāri, kas palīdz piemērot kurpi individuālām vajadzībām.

Kā visātrāk kurpes ievalkāt?

Skaistas kurpes ir sieviešu vājība – ja kādas ļoti iepatikušās, tās bieži tiek iegādātas pat tad, ja nav ļoti ērtas, ar atrunu "gan ievalkāsies". Bet kā to izdarīt visātrāk?

"Ja kurpes iegādātas kādam konkrētam pasākumam, pat tad, ja tās der lieliski, noteikti ar viņām pirms tam vajadzētu nedaudz pastaigāt pa māju," norāda speciāliste. "Bet tad, ja apavi pirkti ikdienai, pirmajā reizē noteikti tos vajadzētu vilkt dienā, kad nav paredzēts nostaigāt lielus attālumus."

Kurpi var mēģināt pastiept arī ar mājās esošajiem materiālie, piemēram, kājās uzvilkt slapjas zeķes un ar tām kādu brīdi iestaigāt jaunos apavus. Lai pastiprinātu efektu, zeķi var izmērcēt ar ūdeni atšķaidītā degvīnā.

"Lai arī reizēm iesaka apavu mīkstināšanai un pastiepšanai iesmērēt tos ar roku krēmu vai sapūst ar logu mazgājamo šķidrumu, jābūt uzmanīgiem – šādi var netīšām arī sabojāt kurpes, jo nekad nevar būt drošs, kā apavu materiāls reaģēs uz konkrēto vielu maisījumu. Tas var atstāt nejaukus pleķus uz jaunajām kurpēm," uzsver Graudiņa.

Protams, labi plāksteri allaž ir sieviešu labākie draugi, kad kājās ir jaunas kurpes. Tos noteikti vajadzētu iegādāties jau profilaksei un ievietot somiņā, lai jau pie pirmajām beršanas pazīmēm varētu nodrošināties un nebūtu jāiedzīvojas nepatīkamās tulznās. Šajā sakarā vērts pasmelties sadziedēšanas padomus gadījumos, kad ir jau par vēlu, un tulznas jau izveidojušās.

"Un jāatceras, lai kurpes kalpotu gadiem, tām jāļauj arī atpūsties, tāpēc nevajadzētu vienus apavus nēsāt ik dienu," atgādina eksperte. "Tāpat, ja gadījies iedzīvoties tulznās, skaistās vaininieces jānoliek apavu plauktā, līdz kājas pilnībā sadzijušas, un tikai tad var atkal ķerties klāt ievalkāšanai. Tāpēc attaisnojums ir pavisam oficiāls – ar vienām kurpēm sievietēm nekad nepietiek."

Tags

Garderobe Kurpes
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form