Projektu atbalsta
Sponsor Logo

Noķert vasaru aiz astes! Idejas īpašiem mirkļiem ar bērniem

Bērnības vasaras ir īpašs laiks, un vēl pieaugušā vecumā mēs atceramies tās saules gaismas pielijušās dienas, kad dzīve bija viens liels piedzīvojums. Lūk, daži ieteikumi, lai vēl noķertu aiz astes šo vasaru un sarūpētu saviem, radinieku vai draugu bērniem īpašas atmiņas.


Nakšņošana teltī


Foto: Shutterstock

Ja pieaugot nakšņošana teltī nereti zaudē savu burvību, tad bērnībā tas ir liels piedzīvojums. Izbrauciens dabā vai pikniks lauku mājās, kas mazajiem noslēdzas ar nakti teltī, var kļūt par neaizmirstamu iespaidu pilnu pieredzi. 

Gulēšana teltī iet roku rokā ar ēdiena gatavošanu ugunskurā, ļaujot arī mazajiem iesaistīties vakariņu sarūpēšanā. Tā kā naktis pamazām kļūst arvien vēsākas, noteikti nodrošinies ar siltu guļammaisu un papildu matracīti mazajiem gulētājiem. 

Augustā nakšņošanu teltī var apvienot ar zvaigžņoto debesu iepazīšanu, sarīkojot zvaigznāju atrašanas un atpazīšanas sacensības. 


Koncerta apmeklējums


Foto: Shutterstock

Vasara ir brīnišķīgs laiks brīvdabas pasākumu apmeklēšanai. Pilsētas svētki, festivāli, mazāki un lielāki koncerti stadionos un radošajos kvartālos – izvēle ir milzīga, un mazajiem tā būs jauna pieredze. 

Tiesa, pirms došanās uz kādu no pasākumiem lieti der ar topošo kultūras dzīves baudītāju izrunāt labas uzvedības principus, lai pasākums ir priekpilns un patīkams gan jums, gan citiem pasākuma apmeklētājiem. 


Esi radošs!


Foto: Shutterstock

Kopā ar bērniem arī mēs, pieaugušie, varam būt mazliet bērnišķīgi un ļaut vaļu radošumam. 

Kopīga zīmēšanas nodarbība dārzā, radot ģimenes portretu vai katram uzzīmējot savu vismīļāko lietu pasaulē, improvizēta teātra izrāde, kur katram uzticēta kāda loma, mīļāko dziesmu dziedāšana vai dullas dejas viesistabā – mazie priecāsies, bet lielajam tā kļūs par iespēju vismaz uz brīdi aizmirst visādus ikdienas kreņķus un atkal pabūt bērnam. 


Viesos pie zvēriņiem


Foto: Shutterstock

Ja šovasar vēl nav pagūts, ir īstais laiks doties viesos pie zvēriņiem. Var izvēlēties apmeklēt kādu no daudzajiem mini zoo, kur bērns var ne tikai dzīvniekus pabarot, bet arī samīļot un iepazīt tuvāk. 

Tāpat var doties izjādēs ar zirgiem vai izvēlēties tradicionālu vērtību – Rīgas Zooloģiskā dārza apmeklējumu. 


Skaistākā vasaras ballīte


Foto: Shutterstock

Lai gan jau strauji tuvojas augusta izskaņa, nav par vēlu rīkot vasaras skaistāko ballīti. Un kāpēc gan lai tās galvenais varonis nebūtu bērns? 

Pat ja atvase dzimšanas dienu svin ziemā un līdz vārda dienai arī vēl jāpaciešas. Svētkiem iemeslu nevajag, un noteikti gandrīz jau aizgājušajā vasarā var atrast ko tādu, ko ir vērts atzīmēt. Noteikti ir vērts mazo iesaistīt svētku rīkošanā un ļaut sagatavot mazas piemiņas veltes viesiem!


Basām kājām pa pļavu!


Foto: Shutterstock

Skriešana basām kājām ir viena no spilgtākajām lietām, ar ko asociējas bērnība. Netīri papēži, odu sakosti stilbi, noskrāpētas potītes un trakajos skrējienos nemanīti uzsisti zilumi – tāda izskatās brīvība, vai ne? 

Ja grib kārtīgi palutināt pēdas, var doties uz kādu no baskāju takām, bet tikpat lielu sajūsmu mazajām pēdiņām sagādās skrējiens pa pļavu, pagalma zālāju, pludmales smiltīm. Tā kā – nost zeķes un sandales, vēl tikai īsu brīdi mēs varam ļaut pēdām šos priekus! 


Kopīgas brokastis


Foto: Shutterstock

Starp vērtīgākajām tradīcijām ģimenē ir kopīgas maltītes. Ja ikdienas darbos un daudzajos pienākumos tām neatliek laika, pēdējās brīvās nedēļas pirms rudens atnākšanas ir īstais laiks izbaudīt lēnas brokastis ar mīļākajiem gardumiem un sarunām. 

Lai kopīgās brokastis izdotos, vienojies ar ģimeni, ka telefoni un citas ierīces uz pāris stundām tiks noliktas malā – izraušanās no virtuālās vides palīdzēs izbaudīt sarunas un kopā būšanas brīžus gan mazajiem, gan lielajiem! 


Radi piedzīvojumu!


Foto: Shutterstock

Pats galvenais, ko atcerēties, plānojot un baudot laiku kopā ar bērniem, ir piedzīvojuma sajūta. 

Doties uz nezināmām vietām un kopā tās atklāt, pilnā kaklā dziedāt līdzi bērnu dziesmiņām kopīgos autobraucienos, mīļākā muzeja apmeklējums, kopīga grāmatu lasīšana dārzā vai viesistabas vidū no palagiem uzslietā teltī, kas jebkurā brīdī var pārvērsties noslēpumainā pirātu burukuģī vai karietē uz princešu pili – ir neskaitāmas iespējas noķert aiz astes vasaru, uzburot piedzīvojumu gan bērnam, gan sev. 

Projekta ''Svini vasaru ar Borjomi!'' veidotāji: saturs – Andra Čudare un Kristīne Melne, dizains – Natālija Šindikova, izstrāde – Ivo Dobrājs, projekta vadītājas – Žanete Zīlīte, Inese Skaraine, Kristīne Melne.
Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.