Dabīgā limonāde ar enerģijas dzēriena efektu – laiks bērzu sulām
Foto: Shutterstock

Lai gan daba ar mums spēlē jokus, un vēl nesen caur loga rūtīm varējām manīt lielas, gaisīgas sniegpārslas, tajā spītīgi jūtamas aizvien spēcīgākas pavasara vēsmas. Un kas gan ir viens no tā vēstnešiem? Protams, bērzu sulu tecināšana. Šis superīgi tonizējošais, dabīgais enerģijas dzēriens bez vārda runas palīdzēs atjaunot organismam nepieciešamos vitamīnu krājumus un lieliski veldzēs slāpes.

Uztura speciāliste Līga Balode savulaik norādīja, ka pavasara sākumā ieteicams dzert bērzu sulas, jo tās veicina organisma attīrīšanu un tām piemīt urīndzenošas īpašības, veicinot organisma vielmaiņas gala produktu izvadi. Sulas normalizē organisma fizioloģiskos procesus, uzlabo vielmaiņu, kā arī stiprina imūnās spējas. Dažkārt bērzu sulu sauc par dabīgu enerģijas dzērienu, jo tā satur vienkāršos cukurus (galvenokārt glikozi un fruktozi), antioksidantus, vitamīnus un minerālvielas.

Kā pausts portālā "Healthline", bērzi vasarā, rudenī un ziemā uzkrāj sevī barības vielas, kuras vēlāk, pavasarī, nonāk sulā. Bērza sula ir dzidrs, bezkrāsains šķidrums ar viegli saldu garšu, taču, jāņem vērā, ka sula pēc 2-3 dienām sāk rūgt, padarot to skābenu. Sulu patērē tīrā veidā vai lieto kā sastāvdaļu citu produktu gatavošanā.

Ja tu nedzīvo tuvumā mežam, ārkārtējās situācijas laikā izvairies doties ārpus mājas pretī tuvākajam bērzam, bet atceries, ka mūsdienās pudeli bērza sulas ir iespējams iegādāties arī veikalos, kuri nu jau sniedz piegādi uz mājām, vai pie individuālajiem komersantiem. Diezgan daudz piedāvājumu redzami arī visā pasaulē tik populārajās tirgošanās vietās ebay un amazon. Tā kā bešā nepaliksi. Taču paturi prātā, ka komerciālie bērza sulu izstrādājumi bieži satur pievienotos cukurus un garšas pastiprinātājus.

Bērzu sulas jau gadsimtiem ilgi patērē Ziemeļeiropā un Ķīnā, bet pēdējos gados tā guvusi arī lielu popularitāti Amerikas Savienotajās Valstīs un Kanādā, ņemot vērā tās potenciālos ieguvumus veselībai. Skaidrs ir tas, ka starp latviešiem "parastajiem" visticamāk tikai retais nav pielicis lūpas pie svaigi iztecinātās bērzu sulas burciņas, krūzītes vai pudeles. Ne visiem tā iet pie sirds, bet tomēr ikkatram noderēs "iemest aci" labumos, ko sula sniedz.

Tags

Daba Dzērieni Veselīgi produkti Veselīgs dzīvesveids Veselīgs uzturs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form